DORIAN GRAY co to jest
Kto to jest GRAY DORIAN? Słownik wnuk lorda Kelso, syn lady Margarety Devereux, piękny.

Biografia Gray Dorian

Kim był GRAY DORIAN: tytułowy bohater powieści O. Wilde´a Portret Doriana Graya wnuk lorda Kelso, syn lady Margarety Devereux, piękny dwudziestoletni młodzieniec, pozuje do obrazu Bazylemu, u niego poznaje lorda; Henryka Wottona;pod jego wpływem rozpoczyna wierzyć w absolutną potęgę młodości i piękności, rozpoczyna pożądać nieśmiertelności - wypowiada życzenie wymiany siebie z obrazem trwałym i nieśmiertelnym;zakochany w aktorce ( Sybila Vane), porzuca ją brutalnie tuż po wyznaniu jej swego uczucia;coraz bardziej zaniedbuje; Bazylego Hallwarda dla lorda Henryka;po samobójstwie Sybili dostrzega, iż obraz rozpoczyna żyć i odtwarzać przeżycia Doriana, którego prawdziwa twarz pozostaje nie zmieniona;dopuszcza się coraz gorszych czynów, lecz zła dusza odbija się tylko w obrazie, po osiemnastu latach jego swoja twarz jest ciągle twarzą młodzieńca;na skutek nienagannego wyglądu ciągle młodej, nieskażonej twarzy opinia o nim (pomimo straszliwych pogłosek o jego wyczynach) nie jest jednoznaczna;nareszcie ujawnia prawdę o sobie Bazylemu, który przychodzi go przestrzec (pokazuje obraz);morduje Bazylego, a zwłoki usuwa bez śladu;w okresie polowania ginie przypadkiem brat Sybili, który poprzysiągł mu zemstę za śmierć siostry;wreszcie zmęczony i znużony życiem, jakie prowadził, postanawia zniszczyć obraz, aby ten go nie prześladował;przebija obraz sztyletem, zabijając swą duszę tkwiącą w obrazie;umiera, a śmierć przywraca zło jego ciału, oddając piękno portretowi

LITERATURA GUNN BEN:
biografia powieści R.L. Stevensona Wyspa skarbów zesłaniec na Wyspie Skarbów, maron, co oznaczało karę wśród piratów (swego czasu wprowadził w błąd kompanów). Ratuje; Hawkinsa z opresji na Wyspie Skarbów gray dorian.
LITERATURA GRANDET EUGENIA:
biografia powieści H. de Balzaka Eugenia Grandet córka; Grandeta z Saumur;wychowana w ascetycznych warunkach dziedziczka ogromnej fortuny, uznana za idealną partię matrymonialną w rejonie. Zakochana w kuzynie gray dorian.
LITERATURA GRANDET OJCIEC (GRANDET Z SAUMUR):
biografia de Balzaka Eugenia Grandet majster bednarski, który dzięki korzystnemu mariażowi stał się właścicielem winnic. Skrupulatność, przebiegłość, nieprawdopodobne skąpstwo i pomyślna passa życiowa (3 gray dorian.

Czym jest Dorian Gray znaczenie w Słownik bohaterów G .

  • Dodano:
  • Autor: