WŁADYSŁAW JAMPOLSKI co to jest
Kto to jest JAMPOLSKI WŁADYSŁAW? Słownik stworzeniu styczniowym skazany na Sybir, a jego dorobek.

Biografia Jampolski Władysław

Kim był JAMPOLSKI WŁADYSŁAW: jeden z bohaterów powieści I. Singera Dwór hrabia, po stworzeniu styczniowym skazany na Sybir, a jego dorobek zostaje skonfiskowany poprzez władze carskie. Na mocy amnestii wraca do Jampola, lecz jest już innym człowiekiem, staje się szorstki w obejściu, zrywa z romantyzmem, wyznaje pozytywistyczne poglądy. Z biegiem czasu dziwaczeje, dużo pije, odseparowuje się od ludzi, zamyka się w sobie

LITERATURA JOURDAIN, PANI:
biografia Moliera Mieszczanin szlachcicem żona głównego bohatera. Obdarzona zdrowym rozsądkiem, potępia i wyśmiewa postępowanie męża. Popierając związek; Lucylli i; Kleonta, włącza się do maskarady mającej jampolski władysław.
LITERATURA JORGE Z BURGOS:
biografia Eco Imię róży jeden z najstarszych mnichów w klasztorze benedyktyńskim, do którego przybyli; Adso z Melku i; Wilhelm z Baskerville. Ślepiec, znał wszystkie tajemnice opactwa. Nieformalny opat jampolski władysław.
LITERATURA JULIA:
biografia postaci powieści R. Bratnego Kolumbowie, rocznik 20 pseud. Niteczka. W okresie wojny powiela i prowadzi kolportaż Prawdy i Narodu . W stworzeniu warszawskim jest łączniczką. Ginie zamordowana w jampolski władysław.

Czym jest Władysław Jampolski znaczenie w Słownik bohaterów J .

  • Dodano:
  • Autor: