co to jest
Kto to jest JIM? Słownik oficer na statku Patna . W momencie słabości sprzeniewierza się zasadom.

Biografia Jim

Kim był JIM: tytułowy bohater powieści J. Conrada Lord Jim pierwszy oficer na statku "Patna". W momencie słabości sprzeniewierza się zasadom obowiązku i honoru, porzuca swój posterunek, ucieka z uszkodzonego statku. Aczkolwiek on sam jest przekonany, iż skok do łodzi ratunkowej był czymś przypadkowym, sąd wyklucza go ze społeczności marynarzy. Jim podejmuje trudną drogę rehabilitacji, pragnie, aby na nowo uznano go za "swojego". Na wyspie Patusan z odwagą i męstwem walczy o przywrócenie tam porządku i sprawiedliwości. Zdobywa szacunek i miłość Patusańczyków. Gdy ekipa bandytów, którzy przybywają na wyspę, chce zburzyć pozyskany z trudem spokój, Jim, chociaż może ich zwalczyć, daje im szansę ocalenia. Bandyci jednak nie chcą z tej szansy skorzystać - napadają na oddziały Patusańczyków. W okresie bitwy ginie syn władcy wyspy - Dain Waris. Jima może uratować jedynie ucieczka, on jednak pragnie dowieść, iż jest człowiekiem honoru. Staje pełen godności przed księciem Doraminem, mówiąc: "Przyszedłem gotów na wszystko i bezbronny". Doramin, z bólem i wściekłością w oczach, objął Jima i strzelił mu w pierś z pistoletu

LITERATURA JULIA:
biografia antyutopii G. Orwella 1984 piękna i młoda dziewczyna, przepasana czerwoną szarfą Młodzieżowej Ligi Antyseksualnej, zwróciła na siebie uwagę; Winstona Smitha. Po pierwszej niechęci, doszli jim.
LITERATURA JAMES ELLEN:
biografia Irvinga Świat wg Garpa jako dziewczynka została zgwałcona i - aby nie mogła zdradzić sprawcy - okaleczona (ucięto jej język). Jej historia skłania fanatyczne feministki do założenia ruchu jim.
LITERATURA JANUSZ:
biografia Fredry Pan Jowialski drobny właściciel ziemski, pretendent do ręki; Heleny, inicjator przebrania całego towarzystwa w kostiumy teatralne i przeniesienia; Ludmira do domu Jowialskich, co z powodu jim.

Czym jest Jim znaczenie w Słownik bohaterów J .

  • Dodano:
  • Autor: