co to jest
Kto to jest JO? Słownik Jolyon, syn; Jolyona Forsyte´a, odszedł od pierwszej żony, wyklęty za to z.

Biografia Jo

Kim był JO: bohater powieści J. Galsworthy´ego Saga rodu Forsyte´ów Jolyon, syn; Jolyona Forsyte´a, odszedł od pierwszej żony, wyklęty za to z rodz., ożenił się powtórnie z cudzoziemką, miał córkę ( June Forsyte) z pierwszego małżeństwa i dwoje dzieci (Jolly i Holly) z drugiego;malarz akwarel;po pogodzeniu się z ojcem zamieszkał ze swą rodziną w Robin Hill, po śmierci ojca i drugiej żony wysłał syna na studia do Oksfordu;z woli ojca wykonawca testamentu wobec; Ireny;styka się z nią bliżej w czasie ciągnącej się kwestie rozwodowej z Soamesem;synowi z trzeciego małżeństwa (z Ireną) tuż przed śmiercią wyjawia całą prawdę o niecelnym małżeństwie Ireny z; Soamesem Forsyte´em, ojcem; Fleur, gdzie ten się zakochał

LITERATURA JANKA:
biografia jedna z postaci powieści F. Mauriaca Kłębowisko żmij wnuczka; Ludwika, córka; Genowefy i Alfreda, jako jedyna osoba w rodzinie porozumiewa się z Ludwikiem przed jego zgonem;wierzy w jego nawrócenie jo.
LITERATURA JULIA:
biografia poematu G. Byrona Don Juan dwudziestoletnia, urodziwa i powabna, zostaje wydana za mąż za pięćdziesięcioletniego mężczyznę. Zakochuje się w młodszym od siebie; Juanie. Zaskoczona poprzez męża jo.
LITERATURA JAMPOLSKI WŁADYSŁAW:
biografia powieści I. Singera Dwór hrabia, po stworzeniu styczniowym skazany na Sybir, a jego dorobek zostaje skonfiskowany poprzez władze carskie. Na mocy amnestii wraca do Jampola, lecz jest już innym jo.

Czym jest Jo znaczenie w Słownik bohaterów J .

  • Dodano:
  • Autor: