BURGOS JORGE co to jest
Kto to jest JORGE Z BURGOS? Słownik mnichów w klasztorze benedyktyńskim, do którego przybyli; Adso.

Biografia Jorge Z Burgos

Kim był JORGE Z BURGOS: bohater powieści U. Eco Imię róży jeden z najstarszych mnichów w klasztorze benedyktyńskim, do którego przybyli; Adso z Melku i; Wilhelm z Baskerville. Ślepiec, znał wszystkie tajemnice opactwa. Nieformalny opat klasztoru. Kiedyś był bibliotekarzem, lecz na skutek straty wzroku musiał zrezygnować z tej funkcji, a tym samym z funkcji opata (ponieważ zwyczajem tego opactwa było, iż bibliotekarz był zawsze następnym opatem). Wybrał więc figurantów na stanowiska bibliotekarza i opata i w ten sposób rządził opactwem. Miał obsesję na punkcie śmiechu i humoru, ukrył więc II część "Poetyki" Arystotelesa, traktującą o komedii. Gdy stwierdził, iż jest ona poszukiwana, nasączył jej karty trucizną, którą ukradł; Sewerynowi. Kiedy Wilhelm odgadł przyczynę morderstw, rozpoczął zjadać księgę, w czasie szarpaniny wytrącił kaganek i spowodował pożar całego klasztoru

LITERATURA JUNE:
biografia Lily i Rose jorge z burgos.
LITERATURA JANKIEL:
biografia postać z epopei A. Mickiewicza Pan Tadeusz Żyd, karczmarz, miał również sławę dobrego Polaka . Powszechnie szanowany. Wirtuoz gry na cymbałach jorge z burgos.
LITERATURA JAZON:
biografia Eurypidesa Medea zawdzięcza ocalenie w czasie wyprawy po złote runo; Medei, żeni się z nią, lecz po dokonanej poprzez Medeę zemście na Pellasie muszą iść na wygnanie. Osiada w Koryncie, rozstaje się jorge z burgos.

Czym jest Burgos Z Jorge znaczenie w Słownik bohaterów J .

  • Dodano:
  • Autor: