JUDYTA co to jest
Kto to jest JUDYTA? Słownik która z zemsty za niewinną śmierć swego ojca zdradza konfederatów i.

Biografia Judyta

Kim był JUDYTA: bohaterka dramatu J. Słowackiego Ksiądz Marek Żydówka, która z zemsty za niewinną śmierć swego ojca zdradza konfederatów i umożliwia Moskalom zdobycie Baru;rozgrzeszona poprzez; Księdza Marka i nawrócona przezeń na chrześcijaństwo, przyjmuje imię Salomea;widząc potworność swego czynu, rzuca klątwę zarazy na Moskali i ginie w podpalonym poprzez siebie mieście

LITERATURA JAGNA (BORYNOWA):
biografia W.S. Reymonta Chłopi druga żona; Macieja Boryny. Lipecka piękność wywodząca się z rodz. Paczesiów. Nie przygotowana do roli gospodyni i członkini wiejskiej społeczności. Jej życiem kierują popędy judyta.
LITERATURA JESZUA HA NOCRI:
biografia Bułhakowa Mistrz i Małgorzata Jezus; Mistrza nie jest bogiem, nie jest nawet cudotwórcą;to wyznawca dobra, prawdy i sprawiedliwości. Przebaczenie Jeszui opiera się na rozumieniu. Rozumie także judyta.
LITERATURA JURAND ZE SPYCHOWA:
biografia Sienkiewicza Krzyżacy sławny rycerz, nieprzejednany wróg Krzyżaków, na których mści się za zamordowanie żony;gdy Krzyżacy porywają jego córkę; Danusię, udaje się za nią do Szczytna;upokorzony judyta.

Czym jest Judyta znaczenie w Słownik bohaterów J .

  • Dodano:
  • Autor: