JUDYTA co to jest
Kto to jest JUDYTA? Słownik która z zemsty za niewinną śmierć swego ojca zdradza konfederatów i.

Biografia Judyta

Kim był JUDYTA: bohaterka dramatu J. Słowackiego Ksiądz Marek Żydówka, która z zemsty za niewinną śmierć swego ojca zdradza konfederatów i umożliwia Moskalom zdobycie Baru;rozgrzeszona poprzez; Księdza Marka i nawrócona przezeń na chrześcijaństwo, przyjmuje imię Salomea;widząc potworność swego czynu, rzuca klątwę zarazy na Moskali i ginie w podpalonym poprzez siebie mieście

LITERATURA JULIANKA:
biografia opowiadania E. Orzeszkowej Julianka podrzutek wychowywany początkowo poprzez praczkę, później ubogą staruszkę z sąsiedztwa;gdy ta musiała opuścić mieszkanie, żebrzącą dziewczynką zajęła się uboga judyta.
LITERATURA JULIA:
biografia tragedii W. Szekspira Romeo i Julia jedyna córka; Kapuletów. Na balu poznaje; Romea, zakochują się w sobie. Dzieli ich nienawiść rodowa, dlatego potajemnie tata; Laurenty udziela im ślubu. Po judyta.
LITERATURA JOANNA:
biografia powieści Z. Romanowiczowej Łagodne oko błękitu współwięźniarka; Dominiki, przeszła poprzez brutalne przesłuchania w szkole zamienionej na areszt. Trafia na początku do więzienia dla politycznych judyta.

Czym jest Judyta znaczenie w Słownik bohaterów J .

  • Dodano:
  • Autor: