JULIA co to jest
Kto to jest JULIA? Słownik córka; Kapuletów. Na balu poznaje; Romea, zakochują się w sobie. Dzieli.

Biografia Julia

Kim był JULIA: tytułowa postać tragedii W. Szekspira Romeo i Julia jedyna córka; Kapuletów. Na balu poznaje; Romea, zakochują się w sobie. Dzieli ich nienawiść rodowa, dlatego potajemnie tata; Laurenty udziela im ślubu. Po pojedynku z Tybaltem Romeo musi uciekać. O rękę Julii stara się krewny księcia Werony, Parys;dom Kapuletów szykuje się - mimo żałoby po śmierci Tybalta - do ślubu. Julia prosi Laurentego o pomoc, ten daje jej napój, który sprawi, że wszyscy będą myśleli, iż umarła i obiecuje zawiadomić o tym Romea. Gdy Julia budzi się w trumnie, w rodzinnym grobowcu widzi zwłoki męża. Przybyły w tej chwili Laurenty na próżno prosi Julię, aby poszła do klasztoru. Zrozpaczona przebija się sztyletem i umiera

LITERATURA JUDA Z KIRIATU:
biografia postać z powieści M. Bułhakowa Mistrz i Małgorzata prowokator polityczny, łasy na kapitał i wdzięki kobiet. Zostaje zasztyletowany z tajnego rozkazu; Piłata julia.
LITERATURA JEPANCZYN IWAN FIODOROWICZ:
biografia postać z powieści F. Dostojewskiego Idiota generał, człowiek majętny i szanowany, tata trzech córek, mądry i sprytny, adorator; Nastasji Baraszkow, budził respekt w towarzystwie julia.
LITERATURA JAN:
biografia Słowackiego Fantazy były powstaniec zesłany na Sybir i Kaukaz, tam zaręczony z; Dianą;po powrocie dowiaduje się o układzie pomiędzy; Hrabią Respektem a; Fantazym Dafnickim;odrzuca propozycję jałmużny julia.

Czym jest Julia znaczenie w Słownik bohaterów J .

  • Dodano:
  • Autor: