ZOFIA JUSTYNA co to jest
Kto to jest JUSTYNA (ZOFIA)? Słownik siostra Julietty, która w młodości pozostawiona swemu losowi.

Biografia Justyna (Zofia)

Kim był JUSTYNA (ZOFIA): kluczowa bohaterka noweli D. de Sade´a Niedole cnoty siostra Julietty, która w młodości pozostawiona swemu losowi pragnie mimo wszystko zachować godność, cnotę, sumienie i wiarę w wartości religijne. Raz po raz życie rzuca ją w ręce bogatych homoseksualistów, perwersyjnych mnichów, sadystów, fałszerzy pieniędzy, ludzi nikczemnych, którzy wykorzystują jej słabość, ciało, niszczą psychicznie, zaspokajając swe żądze. Posądzona o zbrodnię, złodziejstwo, zostaje skazana na śmierć. Mimo tak okrutnych przeżyć nie wątpi w dobroć ludzką, w sumienie i w sedno cnoty. Umiera w domu siostry zabita poprzez piorun

LITERATURA JAKUB:
biografia Schulza Sklepy cynamonowe i Sanatorium pod Klepsydrą stary kupiec bawełny, filozof i wizjoner, amator eksperymentów naukowych, autor kacerskiej doktryny nazwanej Traktatem o manekinach;nie justyna (zofia).
LITERATURA JONES NEVADA:
biografia postać z powieści J. Dos Passosa Manhattan Transfer kochanka; Georga Baldwina, który z nią zerwał, gdy zorientował się, iż go zdradzała. Wyszła za mąż za; Kongo Jake´a justyna (zofia).
LITERATURA JOWITA:
biografia Agnieszka justyna (zofia).

Czym jest Zofia Justyna znaczenie w Słownik bohaterów J .

  • Dodano:
  • Autor: