KADMOS co to jest
Kto to jest KADMOS? Słownik Przemiany syn Agenora, brat; Europy, którą miał na żądanie ojca.

Biografia Kadmos

Kim był KADMOS: postać ze zbioru opowieści mitologicznych Owidiusza Przemiany syn Agenora, brat; Europy, którą miał na żądanie ojca odszukać. Kiedy mu się to nie powiodło, zwrócił się - do wyroczni Apollina i dostał polecenie udania się za jałówką i tam, gdzie ona się zatrzyma, miał wznieść miasto i nazwać je Teby. Zabił smoka, broniącego dostępu do wody, na rozkaz Minerwy posiał zęby smocze, z których wyrośli rycerze. Zaczęli oni bratobójczą walkę, wskutek której pozostało pięciu. Wspólnie z Kadmosem założyli miasto - Teby. Ożenił się z córką Marsa i Wenery, Harmonią;miał sporo dzieci i wnuków

LITERATURA KRYWULT:
biografia postaci w powieści J. Kadena Bandrowskiego Generał Barcz generał, człowiek z kresów. W okolicy; Dąbrowy należał do elity rządzącej Polską w chwilach odzyskiwania poprzez nią niepodległości. poprzez kadmos.
LITERATURA KRÓL STANISŁAW:
biografia Brandysa Matka królów najmłodszy syn; Łucji;bardzo wrażliwy i zdolny, uczył się dobrze, ale w nauce się zaniedbał, wagarował, pisał młodzieńcze wiersze o miłości i śmierci;na zebraniu ZMP wyparł się kadmos.
LITERATURA KOSIUBIDZKI FELIKS:
biografia Gombrowicza Trans Atlantyk minister, poseł w Buenos Aires. Zadufany w sobie ( każdym swym poruszeniem honor sobie świadczył ). Postanawia użyć bohatera ( Gombrowicz Witold) do celów propagandowych kadmos.

Czym jest Kadmos znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: