KADMOS co to jest
Kto to jest KADMOS? Słownik Przemiany syn Agenora, brat; Europy, którą miał na żądanie ojca.

Biografia Kadmos

Kim był KADMOS: postać ze zbioru opowieści mitologicznych Owidiusza Przemiany syn Agenora, brat; Europy, którą miał na żądanie ojca odszukać. Kiedy mu się to nie powiodło, zwrócił się - do wyroczni Apollina i dostał polecenie udania się za jałówką i tam, gdzie ona się zatrzyma, miał wznieść miasto i nazwać je Teby. Zabił smoka, broniącego dostępu do wody, na rozkaz Minerwy posiał zęby smocze, z których wyrośli rycerze. Zaczęli oni bratobójczą walkę, wskutek której pozostało pięciu. Wspólnie z Kadmosem założyli miasto - Teby. Ożenił się z córką Marsa i Wenery, Harmonią;miał sporo dzieci i wnuków

LITERATURA KOT W BUTACH:
biografia bajce Ch. Perraulta pod tym samym tytułem kot chodzący w butach, który przypadł jako spadek najmłodszemu synowi piekarza. Swój koci spryt i przebiegłość wykorzystał, by uczynić ze swego pana bogatego kadmos.
LITERATURA KRYSTYNA:
biografia Strindberga Panna Julia trzydziestopięcioletnia kucharka, narzeczona; Jeana, jest pracowita, zgodnie z świadectwa Jeana: Nie chrapie, lecz mówi poprzez sen. (.) Będzie z niej miła żona! . Nie chce kadmos.
LITERATURA KALPURNIA:
biografia jedna z postaci dramatu W. Szekspira Juliusz Cezar żona tytułowego bohatera;ma złowróżbny sen i usiłuje powstrzymać męża przed pójściem na Kapitol w dniu zamachu kadmos.

Czym jest Kadmos znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: