KADMOS co to jest
Kto to jest KADMOS? Słownik Przemiany syn Agenora, brat; Europy, którą miał na żądanie ojca.

Biografia Kadmos

Kim był KADMOS: postać ze zbioru opowieści mitologicznych Owidiusza Przemiany syn Agenora, brat; Europy, którą miał na żądanie ojca odszukać. Kiedy mu się to nie powiodło, zwrócił się - do wyroczni Apollina i dostał polecenie udania się za jałówką i tam, gdzie ona się zatrzyma, miał wznieść miasto i nazwać je Teby. Zabił smoka, broniącego dostępu do wody, na rozkaz Minerwy posiał zęby smocze, z których wyrośli rycerze. Zaczęli oni bratobójczą walkę, wskutek której pozostało pięciu. Wspólnie z Kadmosem założyli miasto - Teby. Ożenił się z córką Marsa i Wenery, Harmonią;miał sporo dzieci i wnuków

LITERATURA KROGULEC:
biografia Ged kadmos.
LITERATURA KRAFT DURCHFREUD SIGISMUND:
biografia powieści S. Themersona Wykład profesora Mmaa termit, lekarz psychoanalizy;odkrywa sposoby leczenia neurozy, wszelakie źrodła dolegliwości lokalizuje w podświadomości, koncentruje się na życiu kadmos.
LITERATURA KLARA:
biografia opowiadania A. Rudnickiego Szczury stara i schorowana kobieta, mieszka naprzeciwko domu; Syna;po owdowieniu zajmuje się futrzarstwem, tego zawodu nauczył ją niegdyś mąż;pracuje dwa, trzy miesiące w kadmos.

Czym jest Kadmos znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: