JAKOBI KALMAN co to jest
Kto to jest KALMAN JAKOBI? Słownik czterech córek, który otrzymuje od władz carskich w dzierżawę.

Biografia Kalman Jakobi

Kim był KALMAN JAKOBI: bohater powieści I. Singera Dwór Żyd z Jampola, tata czterech córek, który otrzymuje od władz carskich w dzierżawę dorobek i dwór hrabiego; Jampolskiego. Pobożny, uczciwy, ma zmysł do interesów, co sprawia, iż błyskawicznie się bogaci, stając się osobą szanowaną w rejonie. Jednak po dwóch latach biznes podupada. Przegrywa przetarg na zaopatrzenie wojska i budowę koszar. Wyklina córkę, która ucieka z; Lucjanem Jampolskim, umiera mu żona. Czuje się samotny. Żeni się powtórnie, lecz nie jest szczęśliwy, ponieważ dom nie wygląda tak jakby sobie tego życzył. Drażni go postępowanie żony; Klary Kaminer. Przychodzi na świat upragniony syn, lecz błyskawicznie staje się źródłem kłopotów. Doprowadzony poprzez Klarę do ostateczności opuszcza ją, rozwodzi się. Wyprowadza się z dworu, zamieszkuje w swym dawnym domu

LITERATURA KRÓLIK:
biografia powieści J. Updike´a Uciekaj, Króliku właściwe nazwisko: Harry Angstrom. Dwudziestosześcioletni, były wybitny koszykarz z miasteczka Brewer. Żonaty z Janice Springer, tata dwuletniego Nelsona i kalman jakobi.
LITERATURA KRUSZYNA ROBERT (BOBUŚ):
biografia bohater powieści L. Tyrmanda Niedobry były bokser, prawa ręka; Filipa Merynosa, jedyny (poza Merynosem), który widział w akcji obywatela; Kudłatego kalman jakobi.
LITERATURA KADMOS:
biografia opowieści mitologicznych Owidiusza Przemiany syn Agenora, brat; Europy, którą miał na żądanie ojca odszukać. Kiedy mu się to nie powiodło, zwrócił się - do wyroczni Apollina i dostał polecenie udania kalman jakobi.

Czym jest Jakobi Kalman znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: