JAKOBI KALMAN co to jest
Kto to jest KALMAN JAKOBI? Słownik czterech córek, który otrzymuje od władz carskich w dzierżawę.

Biografia Kalman Jakobi

Kim był KALMAN JAKOBI: bohater powieści I. Singera Dwór Żyd z Jampola, tata czterech córek, który otrzymuje od władz carskich w dzierżawę dorobek i dwór hrabiego; Jampolskiego. Pobożny, uczciwy, ma zmysł do interesów, co sprawia, iż błyskawicznie się bogaci, stając się osobą szanowaną w rejonie. Jednak po dwóch latach biznes podupada. Przegrywa przetarg na zaopatrzenie wojska i budowę koszar. Wyklina córkę, która ucieka z; Lucjanem Jampolskim, umiera mu żona. Czuje się samotny. Żeni się powtórnie, lecz nie jest szczęśliwy, ponieważ dom nie wygląda tak jakby sobie tego życzył. Drażni go postępowanie żony; Klary Kaminer. Przychodzi na świat upragniony syn, lecz błyskawicznie staje się źródłem kłopotów. Doprowadzony poprzez Klarę do ostateczności opuszcza ją, rozwodzi się. Wyprowadza się z dworu, zamieszkuje w swym dawnym domu

LITERATURA KIM:
biografia powieści R. Kiplinga Kim sierota z rodz. anglosaskiej w Indiach, matka (niańka) wyszła za młodego chorążego irlandzkiego Kimballa O´Harę, zmarła na cholerę, tata zmarł z przedawkowania opium. Kim kalman jakobi.
LITERATURA KAUFFMANN ANGELIKA:
biografia powieści K. Irzykowskiego Pałuba pierwsza żona; Piotra Strumieńskiego. Niemiecka malarka, szalona wizjonerka, której indywidualność zaciążyła na dalszym życiu Piotra. Po przedwczesnym porodzie i kalman jakobi.
LITERATURA KSIˇDZ MAREK:
biografia dramatu J. Słowackiego Boży rycerz , rzecznik nowej Polski, charyzmatyczny lider konfederatów barskich, walczący mieczem o wiarę chrześcijańską;po zdradzie; Judyty i zdobyciu Baru poprzez Moskali kalman jakobi.

Czym jest Jakobi Kalman znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: