JÓZEF KALMITA co to jest
Kto to jest KALMITA JÓZEF? Słownik Starców, ulokowany tam poprzez żonę robiącą karierę ( Narcyza.

Biografia Kalmita Józef

Kim był KALMITA JÓZEF: bohater dramatu S. Grochowiaka Chłopcy pensjonariusz Domu Starców, ulokowany tam poprzez żonę robiącą karierę ( Narcyza Kalmitowa). Nie godzi się na starość bierną, nobliwą, polegającą na czekaniu na śmierć. Zabrany do domu poprzez podstarzałą, osamotnioną żonę nie może pogodzić się z rutyną życia, którą proponuje mu Narcyza i ucieka do Domu Starców

LITERATURA KOMAROWSKI WIKTOR IPPOLITOWICZ:
biografia powieści B. Pasternaka Lekarz Żywago dość znany moskiewski adwokat, pozbawiony skrupułów, miernota. Spowodował śmierć ojca; Jury Żywago;uwiódł i zdeprawował nieletnią; Larysę Guichard;z jego winy kalmita józef.
LITERATURA KOMANDOR:
biografia Moliera Don Juan, a więc Kamienny Gość zabity poprzez; Don Juana, z którym walczył o honor uwiedzionej córki. Pewny siebie libertyn natyka się na grobowiec Komandora i w swej bezrozumnej pysze kalmita józef.
LITERATURA KROGSTAD NILS:
biografia Ibsena Dom lalki adwokat, urzędnik Banku Akcyjnego, którego dyrektorem został; Torwald Helmer;był kiedyś lichwiarzem, który pożyczył znaczącą sumę; Norze Helmer;wiedział, iż sfałszowała podpis ojca kalmita józef.

Czym jest Józef Kalmita znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: