KAMILLA co to jest
Kto to jest KAMILLA? Słownik miłością po powrocie z klasztoru spotyka; Perdykana, kuzyna i sympatię.

Biografia Kamilla

Kim był KAMILLA: kluczowa bohaterka komedii A. de Musseta Nie igra się z miłością po powrocie z klasztoru spotyka; Perdykana, kuzyna i sympatię z dzieciństwa. Nauka zakonna ukształtowała jej relacja do życia doczesnego, nie jest w stanie porozumieć się z Perdykanem, który uwodzi; Rozalkę. Po zasadniczej rozmowie z nim Kamilla raz się zaleca, raz go odrzuca i, kiedy ten zdecydowany jest na małżeństwo z Rozalką, zastępuje ją w kaplicy. Perdykan i Kamilla uświadamiają sobie, iż igrali z własnym uczuciem. Okazuje się, iż Rozalka popełniła samobójstwo. W tej sytuacji Kamilla nie może pozostać z ukochanym i rozstają się na zawsze

LITERATURA KORABIOWSKI MICHAŁ:
biografia postać z powieści J. Kurka Grypa szaleje w Naprawie emerytowany sędzia, były adwokat, który na starość osiedlił się w Jordanowie kamilla.
LITERATURA KUNEFAŁ JAŚ:
biografia powieści S. Piętaka Młodość Jasia Kunefała młody poeta z chłopskim rodowodem, nie potrafi zaakceptować reguł życia wiejskiego, przebywa w mieszczańskich salonach, które są dla niego rodzajem kamilla.
LITERATURA KOCMOŁUCH:
biografia tytułowa postać utworu B. Leśmiana Kocmołuch rodem z mogiły, pokryta rdzą i liszajami, mogąca przekraczać granicę pomiędzy bytem i niebytem kamilla.

Czym jest Kamilla znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: