KAPITAN co to jest
Kto to jest KAPITAN NUT? Słownik pięćdziesiątą rocznicę jego bohaterskiej śmierci w mieście ma.

Biografia Kapitan Nut

Kim był KAPITAN NUT: tytułowa postać z dramatu J. Szaniawskiego Żeglarz. W pięćdziesiątą rocznicę jego bohaterskiej śmierci w mieście ma zostać odsłonięty pomnik. Kapitan jest postacią mityczną dla mieszkańców tego miasta; pozostał po nim tylko autograf raportu z podróży. Jak dowodzi w pomnikowej monografii Rektor, "nie chcąc oddać okrętu w ręce nieprzyjaciół, podpalił statek i zaginął". Jednak długookresowe badania przekornego (aczkolwiek ukochanego) ucznia Rektora; Jana dowodzą, iż prawda była inna - kapitan miał liczne przywary, a przypadkowy pożar okrętu Nut przeżył. Komitet organizacyjny rocznicy postanawia mimo wszystko odsłonić pomnik. Na scenie pojawia się Paweł Szmidt (pod tym nazwiskiem ukrywa się kapitan Nut), wyjawia Janowi prawdę, a również to, iż jest jego dziadkiem. Ostatecznie Jan rezygnuje z zamiaru zdemaskowania Nuta i pozwala żyć mitowi potrzebnemu miastu

LITERATURA KONWICKI MICHAŁ:
biografia Konwickiego Bohiń. Tata Heleny (Konwickiej). W stworzeniu styczniowym był cywilnym naczelnikiem powiatu;wskutek konfiskaty traci dorobek i gospodaruje na dzierżawionej Bohini. Mimo upływu 12 lat od kapitan nut.
LITERATURA KRYSTYNA:
biografia Strindberga Panna Julia trzydziestopięcioletnia kucharka, narzeczona; Jeana, jest pracowita, zgodnie z świadectwa Jeana: Nie chrapie, lecz mówi poprzez sen. (.) Będzie z niej miła żona! . Nie chce kapitan nut.
LITERATURA KIM:
biografia powieści R. Kiplinga Kim sierota z rodz. anglosaskiej w Indiach, matka (niańka) wyszła za młodego chorążego irlandzkiego Kimballa O´Harę, zmarła na cholerę, tata zmarł z przedawkowania opium. Kim kapitan nut.

Czym jest Nut Kapitan znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: