KAPITAN co to jest
Kto to jest KAPITAN? Słownik mianowany kapitanem statku po zmarłym poprzedniku. W okresie rejsu.

Biografia Kapitan

Kim był KAPITAN: postać z powieści J. Conrada Smuga cienia były szef, świeżo mianowany kapitanem statku po zmarłym poprzedniku. W okresie rejsu musi wykazać sporą siłę woli i charakteru, by doprowadzić statek do portu (załoga zdziesiątkowana poprzez malarię). Dzięki pomocy stewarda; Ransome´a udaje mu się uniknąć katastrofy. Przeżycia pierwszego rejsu okazują się wtajemniczeniem w odpowiedzialną rolę dowódcy, który doświadcza na własnym przykładzie "smugi cienia"

LITERATURA KROMNICKI LEON:
biografia bohater powieści H. Sienkiewicza Bez dogmatu mąż; Anielki P., podróżował po świecie, wdał się w podejrzane interesy, wciąż brakowało mu gotówki;popełnił samobójstwo, chcąc uniknąć procesu o oszustwo kapitan.
LITERATURA KRAFT DURCHFREUD SIGISMUND:
biografia powieści S. Themersona Wykład profesora Mmaa termit, lekarz psychoanalizy;odkrywa sposoby leczenia neurozy, wszelakie źrodła dolegliwości lokalizuje w podświadomości, koncentruje się na życiu kapitan.
LITERATURA KALMAN JAKOBI:
biografia Singera Dwór Żyd z Jampola, tata czterech córek, który otrzymuje od władz carskich w dzierżawę dorobek i dwór hrabiego; Jampolskiego. Pobożny, uczciwy, ma zmysł do interesów, co sprawia, iż kapitan.

Czym jest Kapitan znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: