KAPITAN co to jest
Kto to jest KAPITAN? Słownik mianowany kapitanem statku po zmarłym poprzedniku. W okresie rejsu.

Biografia Kapitan

Kim był KAPITAN: postać z powieści J. Conrada Smuga cienia były szef, świeżo mianowany kapitanem statku po zmarłym poprzedniku. W okresie rejsu musi wykazać sporą siłę woli i charakteru, by doprowadzić statek do portu (załoga zdziesiątkowana poprzez malarię). Dzięki pomocy stewarda; Ransome´a udaje mu się uniknąć katastrofy. Przeżycia pierwszego rejsu okazują się wtajemniczeniem w odpowiedzialną rolę dowódcy, który doświadcza na własnym przykładzie "smugi cienia"

LITERATURA KOLANKO EDWIN:
biografia Tyrmanda Niedobry publicysta Ekspresu Wieczornego , przyjaciel i opiekun; Złego;czuje się odpowiedzialny za jego śmierć;interesował się sprawą Złego, napisał o nim artykuł, który stał się kapitan.
LITERATURA KOSTEK:
biografia bohater powieści B. Czeszki Pokolenie człowiek hiena;nie zważając na ludzkie nieszczęście, potrafi odrąbać trupowi głowę, aby móc bezpiecznie wyciągnąć złote zęby kapitan.
LITERATURA KRZEPICKI ZYZIO:
biografia Dołęgi Mostowicza Kariera Nikodema Dyzmy były właściciel stajni wyścigowej, aktualnie bez pieniędzy,; Nikodem Dyzma uczynił go sekretarzem, a on pracował za niego;pomógł Dyzmie w uzyskaniu kapitan.

Czym jest Kapitan znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: