KAPRYNIUK co to jest
Kto to jest KAPRYNIUK? Słownik sąsiad; Drozda, czasem łowił z nim ryby. Pierwszy zawiadomił Drozda.

Biografia Kapryniuk

Kim był KAPRYNIUK: jedna z postaci w powieści H. Auderskiej Ptasi gościniec sąsiad; Drozda, czasem łowił z nim ryby. Pierwszy zawiadomił Drozda o mobilizacji i wybuchu wojny, na którą wspólnie z nim poszedł. W okresie kampanii wrześniowej pocisk poszarpał mu nogę. Wtedy wraz z Drozdem zdezerterował z wojska. W okresie reformy rolnej i panowania władzy sowieckiej piastował we wsi funkcję przewodniczącego. Zwolennik Wielkiej Ukrainy, walczył w bandach ukraińskich

LITERATURA KUNICKA KATARZYNA:
biografia T. Dołęgi-Mostowicza Kariera Nikodema Dyzmy córka; Leona Kunickiego, nienawidziła ojca, łączył ją związek o charakterze intymnym z; Niną Kunicką;by odciągnąć od niej; Nikodema Dyzmę, spędziła z nim kapryniuk.
LITERATURA KSIˇDZ:
biografia Wyspiańskiego Klątwa chłopski syn, proboszcz na podkarpackiej wsi, któremu niegdyś marzyła się rola kapłana jako władcy dusz;złamał jednak śluby czystości i z; Młodą, własną gospodynią, ma dwoje kapryniuk.
LITERATURA KALMAN MIRIAM LIBA:
biografia I. Singera Dwór Żydówka, córka; Kalmana, emancypantka pragnąca nosić modne suknie, czytać polskie książki. Zakochuje się od pierwszego wejrzenia w; Lucjanie Jampolskim, z którym ucieka do Paryża, za kapryniuk.

Czym jest Kapryniuk znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: