KATARZYNA co to jest
Kto to jest KATARZYNA? Słownik wszystko, zawieje. bratowa Pawła. Dziewczyna bez majątku i nazwiska.

Biografia Katarzyna

Kim był KATARZYNA: jedna z głównych postaci powieści W. Odojewskiego Zasypie wszystko, zawieje. bratowa Pawła. Dziewczyna bez majątku i nazwiska, weszła do rodziny Woynowiczów. Poprzez trzy lata żyje w nadziei, iż jej mąż nie umarł. Kocha z wzajemnością; Piotra Czerestwieńskiego, sypia z zakochanym w niej bratem męża. Odrzuca propozycję świekry, aby, zostając w domu zmarłego męża, pokochała i wyszła za mąż za Pawła. Unika wywózki na Sybir i wraz ze świekrą wyjeżdża do Krzyżtopola, chroniąc się tam przed nadciągającą nawałnicą wojenną. Później ślad po niej ginie

LITERATURA KOSTEK:
biografia bohater powieści B. Czeszki Pokolenie człowiek hiena;nie zważając na ludzkie nieszczęście, potrafi odrąbać trupowi głowę, aby móc bezpiecznie wyciągnąć złote zęby katarzyna.
LITERATURA KAPRYNIUK SOŃKA:
biografia powieści H. Auderskiej Ptasi gościniec żona; Kapryniuka, sąsiadka; Drozda. W okresie reformy rolnej kłóciła się regularnie z; Maryną, lecz później ostrzegła Drozda o szykujących się wywózkach w głąb katarzyna.
LITERATURA KUŁYGIN MASZA:
biografia postać z dramatu A. Czechowa Trzy siostry siostra; Andrieja Prozorowa. Rozczarowana do męża (Fiodor Kułygin), kocha; Aleksandra Wierszynina katarzyna.

Czym jest Katarzyna znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: