KATOW co to jest
Kto to jest KATOW? Słownik skazany na pięć lat katorgi, kiedy jako student brał udział w ataku na.

Biografia Katow

Kim był KATOW: postać z powieści A. Malraux Dola człowiecza Rosjanin, skazany na pięć lat katorgi, kiedy jako student brał udział w ataku na więzienie w Odessie. Pomiędzy 1905 a 1912 rokiem przebywa w Szwajcarii, później wraca nielegalnie do Rosji. Współzałożyciel komunistycznych organizacji bojowych w Szanghaju. Rewolucja jest dla niego sensem życia. Wspólnie z; Kyo podstępem zdobywa broń, zabierając ją ze statku. Ranny w walce z żołnierzami; Czang Kai szeka dostaje się do chińskiej niewoli. Spotyka tu Kya. Jest przy jego śmierci, gdy ten zażywa cyjanek, a własną porcję jedzenia dzieli na dwie części i oddaje innym. Jego ciała nie odnaleziono

LITERATURA KLARYSA:
biografia jedna z postaci w powieści R. Musila Człowiek bez właściwości nie pogodzona z brakiem talentu męża, popada w obłęd. Utożsamia się z Mesjaszem albo Jego matką, ulega skrajnej nimfomanii katow.
LITERATURA KAZIMIERZ:
biografia brat Tadeusza, bohatera dramatu S. Przybyszewskiego Śnieg;typowy dekadent, odczuwający pustkę i bezsens życia, zakochany bez wzajemności w; Bronce, postanawia wraz z nią popełnić samobójstwo katow.
LITERATURA KAZIA:
biografia jedna z bohaterek opowiadania J. Iwaszkiewicza Panny z Wilka najbrzydsza z sióstr z Wilka;gospodarna, inteligentna, zamknięta w sobie. Powierniczka; Rubena, niegdyś bardzo w nim zakochana katow.

Czym jest Katow znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: