KATOW co to jest
Kto to jest KATOW? Słownik skazany na pięć lat katorgi, kiedy jako student brał udział w ataku na.

Biografia Katow

Kim był KATOW: postać z powieści A. Malraux Dola człowiecza Rosjanin, skazany na pięć lat katorgi, kiedy jako student brał udział w ataku na więzienie w Odessie. Pomiędzy 1905 a 1912 rokiem przebywa w Szwajcarii, później wraca nielegalnie do Rosji. Współzałożyciel komunistycznych organizacji bojowych w Szanghaju. Rewolucja jest dla niego sensem życia. Wspólnie z; Kyo podstępem zdobywa broń, zabierając ją ze statku. Ranny w walce z żołnierzami; Czang Kai szeka dostaje się do chińskiej niewoli. Spotyka tu Kya. Jest przy jego śmierci, gdy ten zażywa cyjanek, a własną porcję jedzenia dzieli na dwie części i oddaje innym. Jego ciała nie odnaleziono

LITERATURA KASJUSZ:
biografia dramacie W. Szekspira Juliusz Cezar jeden z czołowych konspiratorów. Praktyczny, zazdrosny, ambitny. Doradza zgładzenie; Marka Antoniusza, odrzucenie jego porady decyduje o klęsce spiskowców. Po katow.
LITERATURA KURAGIN ANATOL:
biografia postać z powieści L. Tołstoja Wojna i pokój brat Hélene ( Kuragina);hulaka bez skrupułów. Uwodzi; Nataszę Rostową, narażając ją na skandal katow.
LITERATURA KRZESZOWSKA, BARONOWA:
biografia B. Prusa Lalka żona barona utracjusza;pochodzi z mieszczaństwa;kupiła kamienicę od; Wokulskiego;kłótliwa, oskarżyła niesłusznie; Helenę Stawską o kradzież lalki, która niegdyś należała do jej zmarłej katow.

Czym jest Katow znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: