KICZKAJŁŁO co to jest
Kto to jest KICZKAJŁŁO? Słownik bardzo dobrze zbudowany (2,03 m wzrostu, 110 kg wagi), pochodził z.

Biografia Kiczkajłło

Kim był KICZKAJŁŁO: bohater powieści I. Newerlego Chłopiec z Salskich Stepów bardzo dobrze zbudowany (2,03 m wzrostu, 110 kg wagi), pochodził z Puszczy Białowieskiej, uczestnik walk partyzanckich pod dowództwem; Diergaczowa;więzień obozu w Komorowie, gdzie z racji na wielką siłę pełnił rolę konia pociągowego;po ucieczce z obozu towarzyszył Diergaczowowi;po jego aresztowaniu działał w partyzantce w okolicach Białowieży

LITERATURA KUBUŚ PUCHATEK:
biografia bajki A.A. Milne´a Kubuś Puchatek w przekładzie I. Tuwim, to pluszowy niedźwiadek, który mieszka sam w Lesie pod nazwiskiem pan Woreczko (nigdy jednak go nie używał), przyjaźni się z Krzysiem kiczkajłło.
LITERATURA KONRAD:
biografia dramatu S. Wyspiańskiego Wyzwolenie czarny płaszcz go okrywa, ręce więżą ogniwa, na rękach ma kajdany ;w teatrze krakowskim zjawia się wśród aktorów ( Przychodzę wprządz was do dzieła ), by wspólnie kiczkajłło.
LITERATURA KOSSECKI ANTONI:
biografia Andrzejewskiego Popiół i diament tata; Andrzeja, sędzia. W obozie koncentracyjnym był sztubowym, znęcał się nad współwięźniami. Za cenę przeżycia wyrzekł się człowieczeństwa. Po wojnie próbuje kiczkajłło.

Czym jest Kiczkajłło znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: