co to jest
Kto to jest KIM? Słownik anglosaskiej w Indiach, matka (niańka) wyszła za młodego chorążego.

Biografia Kim

Kim był KIM: tytułowy bohater powieści R. Kiplinga Kim sierota z rodz. anglosaskiej w Indiach, matka (niańka) wyszła za młodego chorążego irlandzkiego Kimballa O´Harę, zmarła na cholerę, tata zmarł z przedawkowania opium. Kim jako dziecko został sam;był małym cwaniaczkiem i złodziejem;spotkał; lamęz Tybetu, wraz z nim ruszył do Benares jako jego chela (uczeń) na poszukiwanie wyśnionej poprzez lamę Rzeki Strzały;po drodze natknął się na Mahbuba Alego, który powierzył mu misję szpiegowską do wykonania w Umballi;wierzył, że wedle proroctwem o Ryżym Byku zostanie ogromnym człowiekiem;opiekował się lamą, żebrząc dlań o noclegi, jedzenie i kapitał;spotkał irlandzki pułk Mavericków, których flagą jest czerwony byk, zrozumiał to więc jako spełnienie proroctwa;kapłan pułkowy znał jego ojca, wojsko postanowiło go kształcić na żołnierza, z niechęcią rozstał się z lamą;poszedł do szkoły, gdzie naukę opłacił lama, wkrótce został przeniesiony do szkoły w Lucknow, gdzie ma się kształcić na geometrę;wakacje spędza na włóczędze po ukochanych Indiach; poprzez Mahbuba Alego i; Lurgana wciągany do prac szpiegowskich;po ukończeniu szkoły zyskuje pół roku wolności, postanawia spędzić ten czas z lamą, upodabnia się do Hindusa (malowanie skóry), z dnia dziennie staje się lepszym człowiekiem, odczuwa litość, już nie tak łatwo przychodzi mu oszukiwanie, przesiąka dobrocią lamy;ratuje życie chłopca chorego na febrę;w górach, w starciu z białymi, zabiera ich materiały;opiekuje się chorym i bezsilnym lamą, nosi go na plecach, karmi;oddaje pozyskane materiały;zostaje z lamą wyzbywszy się pokus ziemskich

LITERATURA KUBA:
biografia postać z powieści W.S. Reymonta Chłopi parobek; Macieja Boryny. Powstaniec z 1863 roku, pozbawiony majątku poprzez krewnych. Dobry, wrażliwy na ludzkie problemy nawet w obliczu własnej śmierci kim.
LITERATURA KSIˇŻĘ:
biografia traktatu N. Machiavellego Książę najlepszy wizerunek władcy kreślony poprzez Machiavellego na przykładzie wielu postaci historycznych;rodzaj specjalnego przewodnika dla wnuka Wawrzyńca Wspaniałego kim.
LITERATURA KOLA BRYNION:
biografia bohater dramatu S. Grochowiaka Lęki poranne przyjaciel; Alfa, alkoholik, włóczęga o bujnej wyobraźni, hodujący kanarki kim.

Czym jest Kim znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: