co to jest
Kto to jest KIM? Słownik anglosaskiej w Indiach, matka (niańka) wyszła za młodego chorążego.

Biografia Kim

Kim był KIM: tytułowy bohater powieści R. Kiplinga Kim sierota z rodz. anglosaskiej w Indiach, matka (niańka) wyszła za młodego chorążego irlandzkiego Kimballa O´Harę, zmarła na cholerę, tata zmarł z przedawkowania opium. Kim jako dziecko został sam;był małym cwaniaczkiem i złodziejem;spotkał; lamęz Tybetu, wraz z nim ruszył do Benares jako jego chela (uczeń) na poszukiwanie wyśnionej poprzez lamę Rzeki Strzały;po drodze natknął się na Mahbuba Alego, który powierzył mu misję szpiegowską do wykonania w Umballi;wierzył, że wedle proroctwem o Ryżym Byku zostanie ogromnym człowiekiem;opiekował się lamą, żebrząc dlań o noclegi, jedzenie i kapitał;spotkał irlandzki pułk Mavericków, których flagą jest czerwony byk, zrozumiał to więc jako spełnienie proroctwa;kapłan pułkowy znał jego ojca, wojsko postanowiło go kształcić na żołnierza, z niechęcią rozstał się z lamą;poszedł do szkoły, gdzie naukę opłacił lama, wkrótce został przeniesiony do szkoły w Lucknow, gdzie ma się kształcić na geometrę;wakacje spędza na włóczędze po ukochanych Indiach; poprzez Mahbuba Alego i; Lurgana wciągany do prac szpiegowskich;po ukończeniu szkoły zyskuje pół roku wolności, postanawia spędzić ten czas z lamą, upodabnia się do Hindusa (malowanie skóry), z dnia dziennie staje się lepszym człowiekiem, odczuwa litość, już nie tak łatwo przychodzi mu oszukiwanie, przesiąka dobrocią lamy;ratuje życie chłopca chorego na febrę;w górach, w starciu z białymi, zabiera ich materiały;opiekuje się chorym i bezsilnym lamą, nosi go na plecach, karmi;oddaje pozyskane materiały;zostaje z lamą wyzbywszy się pokus ziemskich

LITERATURA KURCEWICZÓWNA HELENA:
biografia powieści H. Sienkiewicza Ogniem i mieczem kniaziówna, córka; Wasyla, zakochana w; Janie Skrzetuskim, nienawidząca; Bohuna. Jest ona powodem śmiertelnej nienawiści, jaką pałają do siebie Bohun i kim.
LITERATURA KUKLINOWSKI:
biografia Sienkiewicza Polak, zdrajca na usługach Szwedów. Uważał się za najlepszego rycerza w Rzeczypospolitej, któremu dorównać mógł tylko; Kmicic. Właściwością charakterystyczną jego mowy było kim.
LITERATURA KASANDRA:
biografia postać epizodyczna epopei Homera Iliada córka króla; Priama i Hekuby, wieszczka trojańska kim.

Czym jest Kim znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: