KLITAJMESTRA co to jest
Kto to jest KLITAJMESTRA? Słownik kochanka; Ajgistosa, matka; Ifigenii,; Elektry,; Orestesa.

Biografia Klitajmestra

Kim był KLITAJMESTRA: bohaterka tragedii Ajschylosa Oresteja żona; Agamemnona, kochanka; Ajgistosa, matka; Ifigenii,; Elektry,; Orestesa. Przejęta klątwą domu Atrydów, pełna żalu za poświęconą bogom przed wojną Ifigenię, morduje wracającego triumfalnie spod Troi swojego męża i jego kochankę. Zabita poprzez syna, z krainy podziemi nasyła na niego straszliwe; Erynie, które mają go doprowadzić do szaleństwa i wyrzutów sumienia

LITERATURA KALODONT JULIUSZ (KWIATEK):
biografia bohater powieści L. Tyrmanda Niedobry starszy człowiek, kioskarz. Spotkał; Złego i został poprzez niego zwerbowany do ekipy samoobrony klitajmestra.
LITERATURA KNOBLAK:
biografia powieści A. Struga Dzieje jednego pocisku handlarz drobiem i jajami. Wykonywał od czasu do czasu usługi dla; Figiszewskiego. Złodziej pracujący sam, operował na jarmarkach. Znał się na polityce klitajmestra.
LITERATURA KOSZAŁEK OPAŁEK:
biografia Konopnickiej O krasnoludkach i o sierotce Marysi kronikarz krasnoludków, łysy z gęsim piórem, kałamarzem, fajką i księgami;wyruszył na poszukiwanie wiosny;gdyż był bardzo mądry, lecz nieobeznany z klitajmestra.

Czym jest Klitajmestra znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: