KLITAJMESTRA co to jest
Kto to jest KLITAJMESTRA? Słownik kochanka; Ajgistosa, matka; Ifigenii,; Elektry,; Orestesa.

Biografia Klitajmestra

Kim był KLITAJMESTRA: bohaterka tragedii Ajschylosa Oresteja żona; Agamemnona, kochanka; Ajgistosa, matka; Ifigenii,; Elektry,; Orestesa. Przejęta klątwą domu Atrydów, pełna żalu za poświęconą bogom przed wojną Ifigenię, morduje wracającego triumfalnie spod Troi swojego męża i jego kochankę. Zabita poprzez syna, z krainy podziemi nasyła na niego straszliwe; Erynie, które mają go doprowadzić do szaleństwa i wyrzutów sumienia

LITERATURA KORPENNING BUD:
biografia Dos Passosa Manhattan Transfer dwudziestopięcioletni niepracujący, który przyjechał do Nowego Jorku w poszukiwaniu pracy. Obawiał się policji, w gazetach śledził doniesienia o morderstwach. Jak się klitajmestra.
LITERATURA KSIˇŻĘ OMAR:
biografia postać z powieści R. Jaworskiego Wesele hrabiego Orgaza angorski kot, ulubieniec; Havemeyera. Uzmysławiał typ arystokratycznego schyłkowca, romantycznego wytwornisia i zrzędy klitajmestra.
LITERATURA KOSIŃSKI:
biografia Schillera Zbójcy czeski szlachcic, były podróżnik i marynarz o bujnej przeszłości;skrzywdzony poprzez swojego księcia, który go podstępem uwięził i porwał jego ukochaną. Własną historią, opowiedzianą klitajmestra.

Czym jest Klitajmestra znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: