LUBA DOKTOR KLUKWA co to jest
Kto to jest KLUKWA (DOKTOR LUBA)? Słownik Salskich Stepów doktor kardiolog;pracowała w szpitalu w.

Biografia Klukwa (Doktor Luba)

Kim był KLUKWA (DOKTOR LUBA): przezwisko bohaterki powieści I. Newerlego Chłopiec z Salskich Stepów doktor kardiolog;pracowała w szpitalu w Białymstoku, wyjątkowo nieładna. Brała udział w walkach partyzanckich pod dowództwem; Diergaczowa, kochana poprzez cały oddział za uczynność, troskliwość i dobroć;zginęła w walce niedaleko Hajnówki. Był w niej zakochany; Czeczuga

LITERATURA KORCZYŃSKI BENEDYKT:
biografia Orzeszkowej Nad Niemnem średnio zamożny ziemianin borykający się z konsekwencjami ustawy uwłaszczeniowej po stworzeniu styczniowym, pozostający w konflikcie z zaściankową szlachtą ( Bohatyrowicz klukwa (doktor luba).
LITERATURA KOMIEROWSKI MŁODSZY:
biografia bohater powieści W. Berenta Ozimina brat; Heleny Nieman;spędził na Syberii, na zesłaniu, dwadzieścia lat;socjalista, związany z ruchem robotniczym, uczestniczący w demonstracji klukwa (doktor luba).
LITERATURA KORZYCKI:
biografia postaci powieści H. Sienkiewicza Ogniem i mieczem pułkownik, z pochodzenia Tatar, mały, krępy, o spojrzeniu posępnym i dzikim. Dowodził pułkiem niemieckiej piechoty, słynął z męstwa i żelaznej klukwa (doktor luba).

Czym jest Luba Doktor Klukwa znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: