KOLSKI co to jest
Kto to jest KOLSKI JAN? Słownik Wilczur lekarz, potem docent w lecznicy; Wilczura, który ze.

Biografia Kolski Jan

Kim był KOLSKI JAN: jedna z postaci w powieści T. Dołęgi Mostowicza Prof. Wilczur lekarz, potem docent w lecznicy; Wilczura, który ze stronnika staje się oponentem profesora. Zakochany w; Kańskiej, romansuje z; Dobraniecką. Wspólnie z nią namawia Wilczura, aby operował; Dobranieckiego, sam w tym czasie zastępuje go w lecznicy w Radoliczkach, gdzie wyznaje własne uczucie Kańskiej. Za namową Wilczura wyjeżdża z Kańską do Warszawy, aby się z nią ożenić

LITERATURA KREON:
biografia Eurypidesa Medea władca Koryntu, tata Kreuzy. W obawie przed zemstą skazuje; Medeę i jej dzieci na wygnanie. Zgadza się odwlec wykonanie wyroku o jeden dzień. Z pozoru skruszona Medea posyła Kreuzie kolski jan.
LITERATURA KRÓL STANISŁAW:
biografia Brandysa Matka królów najmłodszy syn; Łucji;bardzo wrażliwy i zdolny, uczył się dobrze, ale w nauce się zaniedbał, wagarował, pisał młodzieńcze wiersze o miłości i śmierci;na zebraniu ZMP wyparł się kolski jan.
LITERATURA KWESTARZ:
biografia Opowieści kanterberyjskich G. Chaucera wędruje on wspólnie z innymi do Cantenbury, aby złożyć hołd męczennikowi. W drodze opowiada historyjkę o woźnym, który piastując urząd archidiakona, zdzierał z kolski jan.

Czym jest Jan Kolski znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: