KOMANDOR co to jest
Kto to jest KOMANDOR? Słownik zabity poprzez; Don Juana, z którym walczył o honor uwiedzionej córki.

Biografia Komandor

Kim był KOMANDOR: bohater komedii Moliera Don Juan, a więc Kamienny Gość zabity poprzez; Don Juana, z którym walczył o honor uwiedzionej córki. Pewny siebie libertyn natyka się na grobowiec Komandora i w swej bezrozumnej pysze zaprasza własną ofiarę na kolację. Posąg zjawia się w oznaczonym terminie i żąda rewizyty. Niczym nie poruszony Don Juan odwiedza mogiłę Komandora, wyciąga rękę do posągu i ginie rażony piorunem, zaś jego ciało pochłania ziemia. Tak dokonuje się zemsta za świętokradztwa, zhańbienie cnoty licznych niewiast i zgryzoty mężów, ojców i braci

LITERATURA KALMAN MIRIAM LIBA:
biografia I. Singera Dwór Żydówka, córka; Kalmana, emancypantka pragnąca nosić modne suknie, czytać polskie książki. Zakochuje się od pierwszego wejrzenia w; Lucjanie Jampolskim, z którym ucieka do Paryża, za komandor.
LITERATURA KRAUZE EMILIA:
biografia H. Naglerowej Krauzowie i inni ukochana córka; Stanisława. We wczesnej młodości przejęta ideami patriotycznymi (planuje udział w stworzeniu styczniowym). Mimo niechęci ojca wychodzi za mąż za komandor.
LITERATURA KURAGIN ANATOL:
biografia postać z powieści L. Tołstoja Wojna i pokój brat Hélene ( Kuragina);hulaka bez skrupułów. Uwodzi; Nataszę Rostową, narażając ją na skandal komandor.

Czym jest Komandor znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: