KOMANDOR co to jest
Kto to jest KOMANDOR? Słownik zabity poprzez; Don Juana, z którym walczył o honor uwiedzionej córki.

Biografia Komandor

Kim był KOMANDOR: bohater komedii Moliera Don Juan, a więc Kamienny Gość zabity poprzez; Don Juana, z którym walczył o honor uwiedzionej córki. Pewny siebie libertyn natyka się na grobowiec Komandora i w swej bezrozumnej pysze zaprasza własną ofiarę na kolację. Posąg zjawia się w oznaczonym terminie i żąda rewizyty. Niczym nie poruszony Don Juan odwiedza mogiłę Komandora, wyciąga rękę do posągu i ginie rażony piorunem, zaś jego ciało pochłania ziemia. Tak dokonuje się zemsta za świętokradztwa, zhańbienie cnoty licznych niewiast i zgryzoty mężów, ojców i braci

LITERATURA KOSIOREK:
biografia powieści R. Bratnego Kolumbowie, rocznik 20 handlowiec, producent mydła na sporą skalę w okresie wojny. Zatrudnia; Jerzego jako guwernera do swoich dzieci. Po wojnie trudni się handlem artykułami komandor.
LITERATURA KIEMLICZE, OJCIEC, SYNOWIE: KOSMA I DAMIAN (BLI¬N:
biografia Sienkiewicza trudnili się kradzieżą koni, wojna była dla nich czasem, kiedy można się w pierwszej kolejności wzbogacić. Regularnie kłócili się pomiędzy sobą o łupy. W okresie bitew byli bardzo komandor.
LITERATURA KRZYCKA EWELINA:
biografia opowiadania E. Orzeszkowej Dobra pani osoba zamożna, która z pobudek filantropijnych rozpoczyna opiekować się niebrzydką; Helką, uczy ją muzyki, języka francuskiego i dobrych manier aż do czasu, gdy komandor.

Czym jest Komandor znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: