KORDELIA co to jest
Kto to jest KORDELIA? Słownik Leara, późniejsza żona króla Francji. Nie chce trywializować swej.

Biografia Kordelia

Kim był KORDELIA: postać z dramatu W. Szekspira Władca Lear najmłodsza córka; Leara, późniejsza żona króla Francji. Nie chce trywializować swej miłości do ojca w schlebiających mu wyrazach. Oprócz tego nie ukrywa przed nim, iż mąż jest dla niej równie istotny jak tata. Za swą szczerość zostaje ukarana wydziedziczeniem i wygnaniem. Powraca jednak do państwie, aby bronić ojca. Dostaje się do niewoli. Z rozkazu; Edmunda zostaje uduszona

LITERATURA KIRKOR:
biografia Słowackiego pan zamku, szlachetny i sprawiedliwy, przeciwnik władzy tyranauzurpatora - pragnie pomóc prawowitemu władcy w objęciu tronu. Poślubiona poprzez niego dziewczyna z ludu; Balladyna jest kordelia.
LITERATURA KIEMLICZE, OJCIEC, SYNOWIE: KOSMA I DAMIAN (BLI¬N:
biografia Sienkiewicza trudnili się kradzieżą koni, wojna była dla nich czasem, kiedy można się w pierwszej kolejności wzbogacić. Regularnie kłócili się pomiędzy sobą o łupy. W okresie bitew byli bardzo kordelia.
LITERATURA KUNICKI LEON:
biografia Dołęgi Mostowicza Kariera Nikodema Dyzmy sześćdziesięciosześcioletni właściciel dużego majątku, właściwie Leon Kunik;kiedyś trudnił się paserstwem, lichwiarstwem, za co siedział w więzieniu kordelia.

Czym jest Kordelia znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: