JUREK KORECKI co to jest
Kto to jest KORECKI JUREK? Słownik rodziny;przed wojną ukończył szkołę średnią, w okresie wojny.

Biografia Korecki Jurek

Kim był KORECKI JUREK: bohater powieści B. Czeszki Pokolenie wywodzi się z biednej rodziny;przed wojną ukończył szkołę średnią, w okresie wojny staje się złodziejem, okrada transporty dowożące żywność. Udaje mu się zostać praktykantem z zakładzie stolarskim braci; Berków. Wraz ze; Stachem poznaje działaczy ruchu komunistycznego, walczących z okupantem. Bierze udział w licznych akcjach odwetowych w Warszawie. Uczestniczy w stworzeniu warszawskim, a po jego upadku udaje mu się przedostać na drugą stronę Wisły

LITERATURA KINEZJASZ:
biografia Arystofanesa Lizystrata stęskniony za własną żoną dociera na Akropol.; Lizystrata poleca Maryne spełniać wszystkie zachcianki męża z wyjątkiem rozkoszy łoża. Kinezjasz nareszcie poddaje się i jako korecki jurek.
LITERATURA KLARA:
biografia opowiadania A. Rudnickiego Szczury stara i schorowana kobieta, mieszka naprzeciwko domu; Syna;po owdowieniu zajmuje się futrzarstwem, tego zawodu nauczył ją niegdyś mąż;pracuje dwa, trzy miesiące w korecki jurek.
LITERATURA KOSSECKI ANDRZEJ:
biografia Andrzejewskiego Popiół i diament towarzysz z konspiracji i dowódca; Maćka Chełmickiego. Namawia Maćka do wykonania rozkazu zabicia; Szczuki w imię wojskowej dyscypliny, honoru, wierności raz obranym korecki jurek.

Czym jest Jurek Korecki znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: