WŁADYSŁAW KOTOWSKI co to jest
Kto to jest KOTOWSKI WŁADYSŁAW? Słownik go jako studenta medycyny, który drukuje artykuły panny.

Biografia Kotowski Władysław

Kim był KOTOWSKI WŁADYSŁAW: jedna z postaci w powieści B. Prusa Emancypantki. Poznajemy go jako studenta medycyny, który drukuje artykuły panny Howard. Młodzieniec pełen wiary w siebie, samodzielny. Za sprawą; Brzeskiej otrzymuje pracę lekarza w cukrowni; Solskiego. Strzela się z; Kazimierzem Norskim, który wyzwał go na pojedynek

LITERATURA KOLSKI JAN:
biografia powieści T. Dołęgi Mostowicza Prof. Wilczur lekarz, potem docent w lecznicy; Wilczura, który ze stronnika staje się oponentem profesora. Zakochany w; Kańskiej, romansuje z; Dobraniecką. Wspólnie z kotowski władysław.
LITERATURA KOMANDOR:
biografia Moliera Don Juan, a więc Kamienny Gość zabity poprzez; Don Juana, z którym walczył o honor uwiedzionej córki. Pewny siebie libertyn natyka się na grobowiec Komandora i w swej bezrozumnej pysze kotowski władysław.
LITERATURA KLITEMESTRA:
biografia Eurypidesa Elektra matka; Elektry i; Orestesa, wdowa po Agamemnonie;twierdzi, iż zabójstwo męża zaplanowała z zemsty za śmierć córki Ifigenii, złożonej poprzez Agamemnona w ofierze przed wyprawą do kotowski władysław.

Czym jest Władysław Kotowski znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: