KREON co to jest
Kto to jest KREON? Słownik Kreuzy. W obawie przed zemstą skazuje; Medeę i jej dzieci na wygnanie.

Biografia Kreon

Kim był KREON: bohater tragedii Eurypidesa Medea władca Koryntu, tata Kreuzy. W obawie przed zemstą skazuje; Medeę i jej dzieci na wygnanie. Zgadza się odwlec wykonanie wyroku o jeden dzień. Z pozoru skruszona Medea posyła Kreuzie szaty ślubne, co sprawia, iż Kreon pozwala dzieciom zostać w Koryncie. Widząc wijącą się z bólu córkę, chce jej pomóc wstać i podobnie jak ona ulega sile trucizny, którą Medea nasączyła szaty rywalki

LITERATURA KORKOWICZ:
biografia jedna z postaci w powieści B. Prusa Emancypantki browarnik, przedsiębiorczy człowiek, typ pozytywisty podchodzący do życia zdroworozsądkowo. W domu zdominowany poprzez żonę. Darzył sympatią; Brzeską kreon.
LITERATURA KATON MŁODSZY:
biografia w poemacie Dantego Alighieri Boska komedia (Czyściec);jest strażnikiem czyśćca. Żonę Katona, Marcję, Dante umieścił w piekle. Katon bardzo kochał Marcję. W odróżnieniu jednak do Franczeski, która kreon.
LITERATURA KLEONT:
biografia Moliera Skąpiec syn; Harpagona;żyje z gry w karty;tata ma mu za złe, iż nie składa pieniędzy na proc.;ubiera się wykwintnie;nie otrzymując od ojca pieniędzy, pożycza od lichwiarzy;pragnie ślubu z kreon.

Czym jest Kreon znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: