KREON co to jest
Kto to jest KREON? Słownik Jokastą rządzi Tebami. Przywozi przepowiednię z Delf i dąży do.

Biografia Kreon

Kim był KREON: postać z tragedii Sofoklesa Władca Edyp razem z siostrą; Jokastą rządzi Tebami. Przywozi przepowiednię z Delf i dąży do znalezienia zabójcy Lajosa, aby zmyć ciążące nad Tebami przekleństwo. Jego działania; Edyp odbiera jako intrygi. Gdy okazuje się, iż winę za nieszczęścia Teb ponosi Edyp - zabójca Lajosa i mąż własnej matki Jokasty, Kreon mimo wszystko żegna się z nim, bo wie, iż dotknęło go niezawinione nieszczęście

LITERATURA KADMOS:
biografia opowieści mitologicznych Owidiusza Przemiany syn Agenora, brat; Europy, którą miał na żądanie ojca odszukać. Kiedy mu się to nie powiodło, zwrócił się - do wyroczni Apollina i dostał polecenie udania kreon.
LITERATURA KRZEPICKI ZYZIO:
biografia Dołęgi Mostowicza Kariera Nikodema Dyzmy były właściciel stajni wyścigowej, aktualnie bez pieniędzy,; Nikodem Dyzma uczynił go sekretarzem, a on pracował za niego;pomógł Dyzmie w uzyskaniu kreon.
LITERATURA KRZYCKA EWELINA:
biografia opowiadania E. Orzeszkowej Dobra pani osoba zamożna, która z pobudek filantropijnych rozpoczyna opiekować się niebrzydką; Helką, uczy ją muzyki, języka francuskiego i dobrych manier aż do czasu, gdy kreon.

Czym jest Kreon znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: