KREON co to jest
Kto to jest KREON? Słownik Jokastą rządzi Tebami. Przywozi przepowiednię z Delf i dąży do.

Biografia Kreon

Kim był KREON: postać z tragedii Sofoklesa Władca Edyp razem z siostrą; Jokastą rządzi Tebami. Przywozi przepowiednię z Delf i dąży do znalezienia zabójcy Lajosa, aby zmyć ciążące nad Tebami przekleństwo. Jego działania; Edyp odbiera jako intrygi. Gdy okazuje się, iż winę za nieszczęścia Teb ponosi Edyp - zabójca Lajosa i mąż własnej matki Jokasty, Kreon mimo wszystko żegna się z nim, bo wie, iż dotknęło go niezawinione nieszczęście

LITERATURA KONGO JAKE:
biografia Dos Passosa Manhattan Transfer Francuz, pracował jako chłopiec okrętowy, postanowił zostać w Ameryce, lecz nie wiodło mu się najlepiej i powrócił na statek. Brał udział w wojnie, na której stracił kreon.
LITERATURA KNECHT JÓZEF:
biografia powieści H. Hessego Gra szklanych paciorków mgr ludi (mistrz gry), żyjący w XXII wieku. Był teoretykiem i wybitnym praktykiem gry szklanych paciorków. Gra powstała w epoce felietonu albo w wieku kreon.
LITERATURA KALMAN JAKOBI:
biografia Singera Dwór Żyd z Jampola, tata czterech córek, który otrzymuje od władz carskich w dzierżawę dorobek i dwór hrabiego; Jampolskiego. Pobożny, uczciwy, ma zmysł do interesów, co sprawia, iż kreon.

Czym jest Kreon znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: