KREON co to jest
Kto to jest KREON? Słownik tragicznej śmierci synów Edypa przejął władzę. Mąż; Eurydyki, a tata.

Biografia Kreon

Kim był KREON: jedna z postaci tragedii Sofoklesa Antygona władca Teb. Po tragicznej śmierci synów Edypa przejął władzę. Mąż; Eurydyki, a tata; Hajmona. Despotyczny reprezentant władzy królewskiej i rodzicielskiej. Zabronił pochowania Polinejka, który z bronią w ręku nacierał na miasto. Zagroził karą śmierci tym, którzy odważyliby się oddać ostatnią przysługę buntownikowi i pogrzebać jego ciało. Zwyciężony postawą; Antygony, Hajmona i Eurydyki - zezwala na to

LITERATURA KSEŃKA PAŁUBA:
biografia postać z powieści K. Irzykowskiego Pałuba wiejska wariatka, odrażająca fizycznie. Kochanka; Pawełka Strumieńskiego, zastrzelona poprzez jego ojca kreon.
LITERATURA KOWALSKI ROCH:
biografia postać z Potopu H. Sienkiewicza, rycerz początkowo na usługach Radziwiłłów, później ich wróg. Mocny i niemądry. O swej szabli zwykł mawiać pani Kowalska . Okpiony poprzez; Zagłobę, kiedy jego kreon.
LITERATURA KWIRYNA:
biografia powieści P. Gojawiczyńskiej Dziewczęta z Nowolipek pilna, zaradna dziewczyna, której rodziców zamordowano. Obejmuje po nich sklep. Zakochuje się w pewnym chłopaku, który musi iść na wojnę. Próbuje go kreon.

Czym jest Kreon znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: