KREON co to jest
Kto to jest KREON? Słownik tragicznej śmierci synów Edypa przejął władzę. Mąż; Eurydyki, a tata.

Biografia Kreon

Kim był KREON: jedna z postaci tragedii Sofoklesa Antygona władca Teb. Po tragicznej śmierci synów Edypa przejął władzę. Mąż; Eurydyki, a tata; Hajmona. Despotyczny reprezentant władzy królewskiej i rodzicielskiej. Zabronił pochowania Polinejka, który z bronią w ręku nacierał na miasto. Zagroził karą śmierci tym, którzy odważyliby się oddać ostatnią przysługę buntownikowi i pogrzebać jego ciało. Zwyciężony postawą; Antygony, Hajmona i Eurydyki - zezwala na to

LITERATURA KATOW:
biografia Malraux Dola człowiecza Rosjanin, skazany na pięć lat katorgi, kiedy jako student brał udział w ataku na więzienie w Odessie. Pomiędzy 1905 a 1912 rokiem przebywa w Szwajcarii, później wraca kreon.
LITERATURA KSIĘŻNA:
biografia Krainie Czarów L. Carrolla bardzo nieładna, śmiertelnie obawiająca się; Królowej Kier. Skazana na obcięcie głowy, lecz wyrok nie został wykonany. Zamęcza; Alicję formułowanymi poprzez siebie morałami kreon.
LITERATURA KATASIA:
biografia jedna z postaci powieści W. Gombrowicza Kosmos wykorzystywana w pensjonacie zakopiańskim, w oczach; Witolda ucieleśnienie perwersji;właścicielka zdeformowanych ust, które dla Witolda są znaczne kreon.

Czym jest Kreon znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: