KRESCENSJUSZ co to jest
Kto to jest KRESCENSJUSZ JAN? Słownik rzymski, mąż; Teodory Stefanii, przeciwnik polityczny papieża.

Biografia Krescensjusz Jan

Kim był KRESCENSJUSZ JAN: jedna z postaci powieści T. Parnickiego Srebrne orły konsul rzymski, mąż; Teodory Stefanii, przeciwnik polityczny papieża. Podnosi przeciw niemu rebelię, która początkowo kończy się zwycięstwem i wypędzeniem namiestnika Piotrowego z Rzymu. Ostatecznie przegrywa, staczając decydującą bitwę w wieży Teodoryka. Poddaje się w zamian za ocalenie życia. Później, wraz ze swymi dwunastoma najdostojniejszymi towarzyszami, zostaje zdradziecko pojmany poprzez cesarza; Ottona

LITERATURA KOSSECKI ANDRZEJ:
biografia Andrzejewskiego Popiół i diament towarzysz z konspiracji i dowódca; Maćka Chełmickiego. Namawia Maćka do wykonania rozkazu zabicia; Szczuki w imię wojskowej dyscypliny, honoru, wierności raz obranym krescensjusz jan.
LITERATURA KRETSCHMAN WANDA VON MUCKHORCH:
biografia Styrona Wybór Zofii pół Niemka, płomienna polska patriotka, działa w Warszawie w organizacji ratującej Żydów i dostarczającej broń do getta. Przyjaciółka; Zofii Biegańskiej Zawistowskiej, siostra krescensjusz jan.
LITERATURA KALPURNIA:
biografia jedna z postaci dramatu W. Szekspira Juliusz Cezar żona tytułowego bohatera;ma złowróżbny sen i usiłuje powstrzymać męża przed pójściem na Kapitol w dniu zamachu krescensjusz jan.

Czym jest Jan Krescensjusz znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: