KLEMENS KRÓL co to jest
Kto to jest KRÓL KLEMENS? Słownik zdolny, w trakcie wojny uczęszczał na komplety;pod wpływem.

Biografia Król Klemens

Kim był KRÓL KLEMENS: bohater powieści K. Brandysa Matka Królów syn; Łucji Władca;zdolny, w trakcie wojny uczęszczał na komplety;pod wpływem; Wiktora Lewena zapisuje się do partii komunistycznej;aresztowany, osadzony w Majdanku;po wojnie agitator partyjny, przeprowadzał reformę rolną, ożenił się, nie powiadamiając o tym matki;aresztowany poprzez Urząd Bezpieczeństwa, oskarżony o udział w zamordowaniu w trakcie wojny towarzysza z partii, początkowo przyznaje się do winy, później jednak odwołuje swe zeznania i mimo tortur do końca ich nie wymienia;brutalne przesłuchania doprowadzają go do śmierci

LITERATURA KASANDRA:
biografia posłów greckich J. Kochanowskiego córka; Priama, siostra; Aleksandra, wieszczka. Przepowiada tragiczne dla Troi konsekwencje odprawy greckiego poselstwa - wojnę i zagładę państwa. Postać tragiczna król klemens.
LITERATURA KOTULA KAROL:
biografia Kawalca Ziemi przypisany uwodziciel i tata dziecka Jadwigi, siostry; Wojciecha Trepy;w zamian za to, iż się z nią ożeni, żądał dwu mórg ziemi posagu (z dwu i pół morgi całego majątku Trepów);zabity król klemens.
LITERATURA KRETSCHMAN WANDA VON MUCKHORCH:
biografia Styrona Wybór Zofii pół Niemka, płomienna polska patriotka, działa w Warszawie w organizacji ratującej Żydów i dostarczającej broń do getta. Przyjaciółka; Zofii Biegańskiej Zawistowskiej, siostra król klemens.

Czym jest Klemens Król znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: