ŁUCJA KRÓL co to jest
Kto to jest KRÓL ŁUCJA? Słownik wieku trzydziestu lat owdowiała, matka czterech synów, ostatni.

Biografia Król Łucja

Kim był KRÓL ŁUCJA: kluczowa bohaterka powieści K. Brandysa Matka Królów w wieku trzydziestu lat owdowiała, matka czterech synów, ostatni urodził się po śmierci męża, zarabiała na życie sprzątaniem i praniem, o jej rękę starał się tragarz; Cyga, lecz go nie przyjęła;miała krótki romans z; Wiktorem Lewenem, którego ostrzegła przed rewizją;w okresie wojny zarabiała na życie handlem, ukrywała Lewena;po wojnie - bezskutecznie prosiła go o pomoc dla aresztowanego syna; Klemensa;kobieta mądra, doświadczona poprzez los, która jednak twierdziła, iż "innym było ciężej"

LITERATURA KORABIOWSKI MICHAŁ:
biografia postać z powieści J. Kurka Grypa szaleje w Naprawie emerytowany sędzia, były adwokat, który na starość osiedlił się w Jordanowie król łucja.
LITERATURA KONRAD:
biografia dramatu S. Wyspiańskiego Wyzwolenie czarny płaszcz go okrywa, ręce więżą ogniwa, na rękach ma kajdany ;w teatrze krakowskim zjawia się wśród aktorów ( Przychodzę wprządz was do dzieła ), by wspólnie król łucja.
LITERATURA KOBRZYCKI TOMASZ:
biografia powieści W. Gombrowicza Trans Atlantyk emerytowany major, tata; Ignacego, przedstawiciel kolonii polskiej w Buenos Aires. Sklerotyczny starzec, głęboko przeświadczony o prawie do dysponowania życiem król łucja.

Czym jest Łucja Król znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: