ŁUCJA KRÓL co to jest
Kto to jest KRÓL ŁUCJA? Słownik wieku trzydziestu lat owdowiała, matka czterech synów, ostatni.

Biografia Król Łucja

Kim był KRÓL ŁUCJA: kluczowa bohaterka powieści K. Brandysa Matka Królów w wieku trzydziestu lat owdowiała, matka czterech synów, ostatni urodził się po śmierci męża, zarabiała na życie sprzątaniem i praniem, o jej rękę starał się tragarz; Cyga, lecz go nie przyjęła;miała krótki romans z; Wiktorem Lewenem, którego ostrzegła przed rewizją;w okresie wojny zarabiała na życie handlem, ukrywała Lewena;po wojnie - bezskutecznie prosiła go o pomoc dla aresztowanego syna; Klemensa;kobieta mądra, doświadczona poprzez los, która jednak twierdziła, iż "innym było ciężej"

LITERATURA KANDYD:
biografia powieści filozoficznej Woltera Kandyd, a więc optymizm niebrzydki, miły i rozumny młodzieniec, wychowujący się w zamku barona Thunder ten trock w Westfalii: przypuszcza się, iż jest nieślubnym król łucja.
LITERATURA KOT W BUTACH:
biografia bajce Ch. Perraulta pod tym samym tytułem kot chodzący w butach, który przypadł jako spadek najmłodszemu synowi piekarza. Swój koci spryt i przebiegłość wykorzystał, by uczynić ze swego pana bogatego król łucja.
LITERATURA KAROL (ALBERT):
biografia z powieści F. Kafki Mechanizm wuj i były opiekun; Józefa K., drobny obywatel ziemski z prowincji, przyjechał do Józefa K. na wieść o jego procesie, by mu pomóc, zaprowadził go do adwokata; Hulda król łucja.

Czym jest Łucja Król znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: