KRÓLIK co to jest
Kto to jest KRÓLIK? Słownik właściwe nazwisko: Harry Angstrom. Dwudziestosześcioletni, były wybitny.

Biografia Królik

Kim był KRÓLIK: kluczowy bohater powieści J. Updike´a Uciekaj, Króliku właściwe nazwisko: Harry Angstrom. Dwudziestosześcioletni, były wybitny koszykarz z miasteczka Brewer. Żonaty z Janice Springer, tata dwuletniego Nelsona i niemowlęcia - Rebeki June. Dobry, obdarzony intuicją transcendencji, ale słaby, niezdolny do podejmowania jednoznacznych decyzji i odpowiedzialnych zachowań. Rozczarowany pospolitością małżeństwa, ucieka od żony. Wiąże się z; Ruth Leonard, którą opuszcza na wieść o porodzie Janice. Bezskutecznie monitowany poprzez rodziców żony i własnego ojca, buntowany poprzez matkę, upominany poprzez trenera; Marty Tothero i; Jacka Ecclesa, usiłuje ciągle zaczynać życie na nowo, uchylając się od ponoszenia konsekwencji swoich błędnych wyborów. Przykład współczesnego, niedojrzałego bohatera, w ustawicznej ucieczce od siebie

LITERATURA K.:
biografia powieści F. Kafki Zamek K. przybywa do wsi, by podjąć pracę geometry i osiąść tu na stałe. Zależy to od administracji zamku hrabiego Westwest, któremu podlega wieś. Zamek to skomplikowany królik.
LITERATURA KOWALSKI STANLEY:
biografia Williamsa Tramwaj zwany pożądaniem mąż Stelli ( Kowalski). Prostolinijny, brutalny, nieokrzesany. Dostrzega w; Blanche Dubois zagrożenie dla swojego małżeństwa i usiłuje - z powodzeniem - zniszczyć królik.
LITERATURA KOT W BUTACH:
biografia bajce Ch. Perraulta pod tym samym tytułem kot chodzący w butach, który przypadł jako spadek najmłodszemu synowi piekarza. Swój koci spryt i przebiegłość wykorzystał, by uczynić ze swego pana bogatego królik.

Czym jest Królik znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: