EWELINA KRZYCKA co to jest
Kto to jest KRZYCKA EWELINA? Słownik zamożna, która z pobudek filantropijnych rozpoczyna opiekować.

Biografia Krzycka Ewelina

Kim był KRZYCKA EWELINA: bohaterka opowiadania E. Orzeszkowej Dobra pani osoba zamożna, która z pobudek filantropijnych rozpoczyna opiekować się niebrzydką; Helką, uczy ją muzyki, języka francuskiego i dobrych manier aż do czasu, gdy znajduje nowy przedmiot zainteresowania - włoskiego wiolonczelistę;odsyła Helkę do rodziny mularza, skąd kiedyś ją zabrała

LITERATURA KIM:
biografia powieści R. Kiplinga Kim sierota z rodz. anglosaskiej w Indiach, matka (niańka) wyszła za młodego chorążego irlandzkiego Kimballa O´Harę, zmarła na cholerę, tata zmarł z przedawkowania opium. Kim krzycka ewelina.
LITERATURA KURANT KAMIL:
biografia powieści Z. Uniłowskiego Dwadzieścia lat życia jedenastoletni chłopiec, pochodzący z rodz. z marginesu społecznego warszawskiego Powiśla. Wrażliwy, mocno przeżywający swe dorastanie w środowisku krzycka ewelina.
LITERATURA KAY:
biografia Andersena Królowa Śniegu przyjaciel; Gerdy, w którego oku i sercu utkwiły okruszki zwierciadła odwracającego wartości (zło stawało się atrakcyjne, dobro i piękno odpychające). Uprowadzony poprzez krzycka ewelina.

Czym jest Ewelina Krzycka znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: