KSIˇDZ co to jest
Kto to jest KSIˇDZ? Słownik proboszcz na podkarpackiej wsi, któremu niegdyś marzyła się rola.

Biografia Ksiˇdz

Kim był KSIˇDZ: bohater tragedii S. Wyspiańskiego Klątwa chłopski syn, proboszcz na podkarpackiej wsi, któremu niegdyś marzyła się rola kapłana jako władcy dusz;złamał jednak śluby czystości i z; Młodą, własną gospodynią, ma dwoje dzieci;w okresie suszy, jaka nawiedza wieś, obarczony winą poprzez; Pustelnika za nierządne życie, widzi w śmierci własnych dzieci i Młodej drogę do zmazania grzechu;nie starcza mu jednak sił, by zapobiec nieszczęściu, staje się bezwolnym świadkiem śmierci swoich najbliższych

LITERATURA KOSSECKI ANTONI:
biografia Andrzejewskiego Popiół i diament tata; Andrzeja, sędzia. W obozie koncentracyjnym był sztubowym, znęcał się nad współwięźniami. Za cenę przeżycia wyrzekł się człowieczeństwa. Po wojnie próbuje ksiˇdz.
LITERATURA KOTOWSKI WŁADYSŁAW:
biografia powieści B. Prusa Emancypantki. Poznajemy go jako studenta medycyny, który drukuje artykuły panny Howard. Młodzieniec pełen wiary w siebie, samodzielny. Za sprawą; Brzeskiej otrzymuje pracę lekarza w ksiˇdz.
LITERATURA KIEN PIOTR:
biografia Canettiego Auto da fé prof. sinolog. Posiadacz największej w mieście prywatnej biblioteki. Całe jego mieszkanie było wypełnione książkami. Był bardzo wysoki, chudy i pedantyczny. Nie interesował się ksiˇdz.

Czym jest Ksiˇdz znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: