KSIˇDZ co to jest
Kto to jest KSIˇDZ? Słownik poprzez policję (nie wyrzekł się praktyk religijnych, zakazanych.

Biografia Ksiˇdz

Kim był KSIˇDZ: kluczowy bohater powieści G. Greena Moc i chwała ścigany poprzez policję (nie wyrzekł się praktyk religijnych, zakazanych poprzez władzę), od dziesięciu lat ukrywa się i jako jedyny z księży nie ucieka z państwie. Żyje w nędzy i upodleniu, nieustannie walczy z fizjologią swego organizmu. Uważane jest za złego księdza (jest alkoholikiem, ma nieślubne dziecko). Wie, iż z jego powodu rozstrzeliwani są niewinni ludzie. Dwa razy unika aresztowania. Wiedząc o zastawionej pułapce, nie wycofuje się. Ginie rozstrzelany poprzez pluton egzekucyjny, nie mogąc się wyspowiadać

LITERATURA KLITEMESTRA:
biografia Eurypidesa Elektra matka; Elektry i; Orestesa, wdowa po Agamemnonie;twierdzi, iż zabójstwo męża zaplanowała z zemsty za śmierć córki Ifigenii, złożonej poprzez Agamemnona w ofierze przed wyprawą do ksiˇdz.
LITERATURA KONSTANTY, WIELKI KSIˇŻĘ:
biografia dramacie S. Wyspiańskiego Noc listopadowa namiestnik cara na Polskę, pragnie dokonać zamachu i zostać carem Polski, równocześnie ukoronować; Joannę, którą bardzo kocha. Od szpiega dowiaduje się o ksiˇdz.
LITERATURA KSIˇŻĘ OMAR:
biografia postać z powieści R. Jaworskiego Wesele hrabiego Orgaza angorski kot, ulubieniec; Havemeyera. Uzmysławiał typ arystokratycznego schyłkowca, romantycznego wytwornisia i zrzędy ksiˇdz.

Czym jest Ksiˇdz znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: