PUCHATEK KUBUŚ co to jest
Kto to jest KUBUŚ PUCHATEK? Słownik przekładzie I. Tuwim, to pluszowy niedźwiadek, który mieszka.

Biografia Kubuś Puchatek

Kim był KUBUŚ PUCHATEK: tytułowy bohater bajki A.A. Milne´a Kubuś Puchatek w przekładzie I. Tuwim, to pluszowy niedźwiadek, który mieszka sam w Lesie pod nazwiskiem pan Woreczko (nigdy jednak go nie używał), przyjaźni się z Krzysiem, Prosiaczkiem, Królikiem, osiołkiem Kłapouchym, Sową Przemądrzałą, Mamą Kangurzycą i Maleństwem. Kubuś jest żarłokiem, który zawsze jest gotów zjeść małe Conieco, lubi śpiewać układane poprzez siebie wiersze mruczanki. W przekładzie M. Adamczyk tytułowa postać bajki A.A. Milne´a nosi imię Fredzia Phi Phi, jej nazwisko brzmi Sanders, Krzysiu to Krzysztof Robin, Mama Kangurzyca i Maleństwo - to Mama Kanga i Mały Gurek, Kłapouchy ma na imię Iijaa, zaś Las nosi miano Stuakrowego Lasu. I aczkolwiek udziałem Kubusia Puchatka i Fredzi Phi Phi są te same przygody (na przykład dostanie się do barci dzięki baloników, uwięzienie w jamie Królika, śnienie Słonia Sonia, plan porwania Maleństwa - Małego Gurka czy wyprawa do Bieguna Północnego), to postacie te "różnią się";i tak Fredzia Phi Phi jest mądrzejsza, bardziej inteligentna, świadoma. Z kolei przekład I. Tuwim jest silnie zakorzeniony w świadomości wielu pokoleń Polaków

LITERATURA KRÓL STANISŁAW:
biografia Brandysa Matka królów najmłodszy syn; Łucji;bardzo wrażliwy i zdolny, uczył się dobrze, ale w nauce się zaniedbał, wagarował, pisał młodzieńcze wiersze o miłości i śmierci;na zebraniu ZMP wyparł się kubuś puchatek.
LITERATURA KOSTYLEW MICHAIŁ:
biografia autobiograficznej G. Herlinga Grudzińskiego Inny świat komunista, inż. zakochany w poezji francuskiej;oskarżony o szpiegostwo, w łagrze walczy o swoją godność. Od upodlenia ratuje go przypadkowo kubuś puchatek.
LITERATURA KRONOPIE:
biografia opowiadań J. Cortázara O famach, nadziejach i kronopiach elementy zielone, zjeżone, wilgotne. Są strasznymi bałaganiarzami, nigdy niczego nie pamiętają. Umieją się cieszyć, lubią śpiewać, mają kubuś puchatek.

Czym jest Puchatek Kubuś znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: