KUKLINOWSKI co to jest
Kto to jest KUKLINOWSKI? Słownik Szwedów. Uważał się za najlepszego rycerza w Rzeczypospolitej.

Biografia Kuklinowski

Kim był KUKLINOWSKI: postać z Potopu H. Sienkiewicza Polak, zdrajca na usługach Szwedów. Uważał się za najlepszego rycerza w Rzeczypospolitej, któremu dorównać mógł tylko; Kmicic. Właściwością charakterystyczną jego mowy było wykorzystywanie zdrobnień. W trakcie oblężenia Częstochowy namawiał Kmicica, by przeszedł na stronę Szwedów, za co został poprzez niego uderzony w twarz. Żądny zemsty, gdy złapał Kmicica przypalał go ogniem. Umarł, przywiązany do belki w stodole

LITERATURA KLU KLU:
biografia Korczaka Władca Maciuś Pierwszy córka króla ludożerców, która uciekła z własnego państwie, by uczyć się u; Maciusia, aby móc później wprowadzić te same reformy w swoim państwie;bardzo pomogła kuklinowski.
LITERATURA KAPRYNIUK SOŃKA:
biografia powieści H. Auderskiej Ptasi gościniec żona; Kapryniuka, sąsiadka; Drozda. W okresie reformy rolnej kłóciła się regularnie z; Maryną, lecz później ostrzegła Drozda o szykujących się wywózkach w głąb kuklinowski.
LITERATURA KOMENDA WILHELMINA:
biografia Zegadłowicza Zmory ciotka; Mikołaja Srebrempisanego, kobieta gderliwa i łasa na kapitał. Swój związek małżeński uważała za kompletnie chybiony. Miała aspiracje wielkopańskie. Uratowała Mikołaja od kuklinowski.

Czym jest Kuklinowski znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: