LEON KUNICKI co to jest
Kto to jest KUNICKI LEON? Słownik Dyzmy sześćdziesięciosześcioletni właściciel dużego majątku.

Biografia Kunicki Leon

Kim był KUNICKI LEON: bohater powieści T. Dołęgi Mostowicza Kariera Nikodema Dyzmy sześćdziesięciosześcioletni właściciel dużego majątku, właściwie Leon Kunik;kiedyś trudnił się paserstwem, lichwiarstwem, za co siedział w więzieniu, podstępnie wyzuł z majątku rodzinę swej przyszłej żony; Niny;zaproponował; Nikodemowi Dyzmie posadę administratora swych dóbr z racji na rzekome wpływy tegoż w rządzie;za sprawą Nikodema Dyzmy i; Krzepickiego osadzony w więzieniu i zmuszony do podpisania zgody na unieważnienie małżeństwa i zrzeczenie się majątku i do wyjazdu z państwie

LITERATURA KORKOWICZ:
biografia jedna z postaci w powieści B. Prusa Emancypantki browarnik, przedsiębiorczy człowiek, typ pozytywisty podchodzący do życia zdroworozsądkowo. W domu zdominowany poprzez żonę. Darzył sympatią; Brzeską kunicki leon.
LITERATURA KORZECKI:
biografia powieści S. Żeromskiego Ludzie bezdomni młody (około trzydziestoletni) inż., po trosze konspirator, nadwrażliwiec o dekadenckich nastrojach, silnie wyczulony na ludzką krzywdę. Miłośnik literatury i kunicki leon.
LITERATURA KINEZJASZ:
biografia Arystofanesa Lizystrata stęskniony za własną żoną dociera na Akropol.; Lizystrata poleca Maryne spełniać wszystkie zachcianki męża z wyjątkiem rozkoszy łoża. Kinezjasz nareszcie poddaje się i jako kunicki leon.

Czym jest Leon Kunicki znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: