LANCELOT co to jest
Kto to jest LANCELOT? Słownik za najlepszego z rycerzy króla; Artura, niepokonany. Jego tata.

Biografia Lancelot

Kim był LANCELOT: bohater cyklu rycerskich Opowieści Okrągłego Stołu uważany za najlepszego z rycerzy króla; Artura, niepokonany. Jego tata, władca Ban, umiera, straciwszy w wyniku podstępu swój zamek. Matka pochyla się nad zwłokami męża. Wówczas zjawia się tajemnicza dama, która zabiera niemowlę Lancelota i wrzuca je do jeziora. Jest nią Viviana, ukochana; Merlina, zwana także Panią z Jeziora. Aż do osiemnastego roku życia Lancelot przebywa z nią w jej włościach. Jest urodziwym, miłym młodzieńcem (pięknie śpiewa), lecz potrafi także być sprytny. Opuszcza Vivianę, bo pragnie zdobyć ostrogi rycerskie w zamku króla Artura. Zaraz po pasowaniu wyrusza na swą pierwszą wyprawę, tak aby uratować panią na Nohant. Dama zakochuje się w nim. Kocha go także pani Malehot, u której poprzez pewien czas przebywa w niewoli. lecz Lancelot, aczkolwiek ciała innych kobiet nie są mu obce, kocha tylko jedną: Ginewrę, żonę króla Artura. Ich miłość musi pozostać w tajemnicy i niespełnieniu, aby zachować dobre imię królowej. Tylko raz staje się sprawą publiczną: Lancelot ratuje przed stosem Ginewrę, niesłusznie posądzoną o zdradę cielesną (zabija wówczas wielu rycerzy Artura). Jedyną wadą Lancelota są jego grzechy, do których pcha go pożądliwość ciała: z ich powody nie obudził się z drzemki, gdy mógł ujrzeć Świętego Graala

LITERATURA LELUM:
biografia Słowackiego Lilla Weneda syn; Derwida, brat; Polelum, wzięty do niewoli i skuty wraz z bratem, dzięki prośbom siostry,; Lilli Wenedy, uwolniony; Roza Weneda czyni go mścicielem o dwóch głowach, ginie lancelot.
LITERATURA LUDWIK:
biografia tajemnicza postać z powieści L. Kruczkowskiego Kordian i cham prezentuje poglądy zgodne z marksistowskim ujęciem historii. Uważany za porte parole autora lancelot.
LITERATURA LAURA DAVISOWA:
biografia bohaterka powieści H. Sienkiewicza Bez dogmatu szlachcianka włoska, żona bogatego Żyda, kochanka; Leona Płoszowskiego lancelot.

Czym jest Lancelot znaczenie w Słownik bohaterów L .

  • Dodano:
  • Autor: