WIKTOR LEWEN co to jest
Kto to jest LEWEN WIKTOR? Słownik bronił więźniów politycznych;członek partii komunistycznej.

Biografia Lewen Wiktor

Kim był LEWEN WIKTOR: bohater powieści K. Brandysa Matka Królów Żyd, lekarz praw;bronił więźniów politycznych;członek partii komunistycznej, redagował nielegalny tygodnik;nie cieszył się zaufaniem swych towarzyszy partyjnych (zbyt regularnie miał wątpliwości);miał krótki romans z; Łucją Władca;aresztowany i osadzony w więzieniu na siedem lat;w trakcie wojny na polecenie; Grzegorza wyszedł z getta i ukrywał się u Łucji Władca;uczył jej syna; Klemensa;po wojnie członek Komitetu Centralnego PPR, nie pomógł Klemensowi Królowi, mimo że zdawał sobie sprawę z niesłuszności oskarżenia

LITERATURA LITAWOR:
biografia Mickiewicza Grażyna książę Nowogródka;urażona duma spowodowała, iż zawarł z mistrzem krzyżackim sekretny pakt przeciwko Witoldowi, księciu litewskiemu;nie wiedział, iż jego żona; Grażyna postanowiła lewen wiktor.
LITERATURA LANTIER STEFAN:
biografia Zoli Germinal dziedzicznie obciążony syn pary alkoholików, zdolny do niekontrolowanej agresji. Pracownik warsztatu kolejowego w Lille, wyrzucony z pracy za pobicie szefa. Zatrudniony w kopalni le lewen wiktor.
LITERATURA LEAR:
biografia Szekspira Władca Lear władca Brytanii. Jest w pierwszej kolejności nieodpowiedzialnym politykiem. Dzieląc własne królestwo pomiędzy córki ( Kordelia; Goneryla; Regana), łudzi się, że po oddaniu lewen wiktor.

Czym jest Wiktor Lewen znaczenie w Słownik bohaterów L .

  • Dodano:
  • Autor: