MAARUF co to jest
Kto to jest MAARUF? Słownik szewc z Kairu, miał żonę heterę, która wciąż urządzała mu awantury i.

Biografia Maaruf

Kim był MAARUF: bohater jednej z opowieści Księgi tysiąca i jednej nocy szewc z Kairu, miał żonę heterę, która wciąż urządzała mu awantury i wszczynała kwestie sądowe. Uciekł od niej, a za sprawą tajemniczego ducha przeniósł się do odległej krainy, gdzie udawał bardzo bogatego człowieka. Władca wydał za niego własną córkę, a on roztrwonił cały jego dorobek. Musiał uciekać w obawie przed zdemaskowaniem. Przypadkowo odnalazł skarbiec, a w nim pierścień z dżinem, który spełniał wolę właściciela pierścienia. Powrócił do króla jako nadzwyczajnie bogaty człowiek. Upojony winem zdradził tajemnicę pierścienia wezyrowi i królowi. Wezyr podstępem odebrał mu pierścień i wysłał go wspólnie z królem na pustynię. Jego żona zdołała jednak odzyskać pierścień, który od tego momentu był w jej posiadaniu, aż do jej śmierci;umarła, gdy ich syn miał pięć lat. Po dwóch latach wskutek niezwykłego splotu okoliczności powróciła do Maarufa pierwsza żona. Była zazdrosna o syna i nałożnice, więc znienawidziła go jeszcze bardziej. Chciała ukraść pierścień, lecz zabił ją jego syn

LITERATURA MARCHOŁT:
biografia Kasprowicza Marchołt gruby a sprośny, jego narodzin, życia i śmierci misterium tragikomiczne w obrazach czterech zamknięta chłop z urodzenia, wychowany na królewskim dworze, po rewolucji obejmuje maaruf.
LITERATURA MOWGLI:
biografia Chłopiec maaruf.
LITERATURA MIASOJEDOW SERGIUSZ:
biografia Mackiewicza Kwestia pułkownika Miasojedowa pułkownik rosyjski podejrzany w okresie I wojny światowej o współpracę z wywiadem niemieckim;po klęsce X armii rosyjskiej w Prusach Wschodnich zostaje maaruf.

Czym jest Maaruf znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: