MAHOMET MAHOUND co to jest
Kto to jest MAHOUND (MAHOMET)? Słownik także biznesmenem, handlowcem. Głosi w politeistycznej.

Biografia Mahound (Mahomet)

Kim był MAHOUND (MAHOMET): postać z powieści S. Rushdiego Szatańskie wersety nazywany także biznesmenem, handlowcem. Głosi w politeistycznej Dżahiliji (Mekce) kult Jednego Boga. Wchodzi w chwilowy kompromis z naczelnikiem miasta Abu Simbelem, godząc się po naradzie z archaniołem; Gibrilem na uznanie trzech bogiń: Uzzy, Lat i Manat, aniołami Boga (szatańskie wersety);później to dementuje. Przedstawiony jako przebiegły dyplomata, były buchalter, który ustanawia drobiazgowe regulaminy religijnego rytuału, toleruje zafałszowania skryby Salmana w tekstach objawionych;nakazany poprzez Boga relacja do kobiet uzależnia od własnych interesów - ma dwanaście żon

LITERATURA MARYNA Z ARCHIPÓW:
biografia powieści H. Auderskiej Ptasi gościniec żona; Drozda, zaradna dziewczyna. Zostaje sama z dziećmi po wywózce na Sybir jej męża. W okresie okupacji Polesia poprzez Niemców doznaje szoku na skutek straty mahound (mahomet).
LITERATURA MOSSAKOWSKA JANKA:
biografia jedna z bohaterek powieści P. Gojawiczyńskiej Dziewczęta z Nowolipek marzy o wyrwaniu się z przedmieść Warszawy, spragniona prawdziwej miłości (wyjeżdża z jakimś oficerem w świat mahound (mahomet).
LITERATURA MALISZEWSKI:
biografia M. Hłaski Pierwszy krok w chmurach robotnik, który wraz ze swym szwagrem Heńkiem i sąsiadem Gienkiem brutalnie ingeruje w intymne spotkanie zakochanej pary (Heniek bije chłopaka i obraża dziewczynę mahound (mahomet).

Czym jest Mahomet Mahound znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: