MAŁGORZATA co to jest
Kto to jest MAŁGORZATA? Słownik dziewczyna, zakochana w; Fauście i uwiedziona poprzez niego z.

Biografia Małgorzata

Kim był MAŁGORZATA: bohaterka dramatu J.W. Goethego Faust młoda, niewinna dziewczyna, zakochana w; Fauście i uwiedziona poprzez niego z pomocą; Mefistofelesa. Za utopienie dziecka i nieumyślne otrucie matki zostaje wtrącona do więzienia. Oczekując na karę śmierci nie korzysta z możliwości ucieczki, przygotowanej poprzez Fausta i Mefistofelesa. Oddaje się pod sąd Boży, gotowa odbyć karę. To przesądza o ocaleniu jej duszy

LITERATURA MEFISTOFELES:
biografia Goethego Faust duch sprzeczności, który złego pragnie, a dobro ciągle działa . Zakłada się z Bogiem o to, iż zdoła zawładnąć duszą; Fausta. Zawiera z Faustem pakt, gdzie przystaje na służbę u niego małgorzata.
LITERATURA MEJER JOEL:
biografia powieści I. Singera Dwór Żyd, mąż córki; Kalmana, ortodoksyjny, wierzący w przesądy, regularnie naśmiewający się z postępowego; Azriela Babada. Zostaje właścicielem młyna. Po opuszczeniu dworu małgorzata.
LITERATURA MESSALINA:
biografia R. Gravesa Ja, Klaudiusz i Klaudiusz i Messalina ukochana żona; Klaudiusza. Za plecami męża spiskuje przeciw niemu, ośmiesza go, prowadzi rozpustny tryb życia. Ujawnienie jej przewin staje się małgorzata.

Czym jest Małgorzata znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: