GRUBAN MALIĆ co to jest
Kto to jest MALIĆ GRUBAN? Słownik mieszkaniec Czarnogóry, podrzutek, wychowywany poprzez.

Biografia Malić Gruban

Kim był MALIĆ GRUBAN: tytułowy bohater powieści M. Bulatovicia Bohater na ośle mieszkaniec Czarnogóry, podrzutek, wychowywany poprzez przypadkowych ludzi, wyróżniał się niskim wzrostem. W trakcie wojny nie wiadomo za jakie kapitał otworzył karczmę, gdzie handlował również prezerwatywami i wydawnictwami pornograficznymi, dlatego jego karczma cieszyła się sporym powodzeniem u żołnierzy. Chciał zostać narodowym bohaterem, rozdawał antyfaszystowskie ulotki, wygłaszał przemówienia pełne komunistycznych treści, groził bronią. Wszystkie jego gesty były lekceważone poprzez Włochów, był nawet poprzez nich traktowany z sympatią jako "przedstawiciel miejscowego ruchu oporu". Zamknął więc karczmę, umieścił na niej kartkę z napisem: "Nie chcę dłużej pracować dla okupanta" i miał zamierzenie przyłączyć się do komunistycznej partyzantki. Pomógł przypadkowo spotkanemu partyzantowi wysadzić most, za co był poszukiwany listem gończym poprzez Włochów. Z kolei partyzanci (i komuniści, i czetnicy) potraktowali go jak szpiega, musiał więc uciekać i ukrywać się przed wszystkimi. W momencie kapitulacji Włochów został pochwycony, przywieziony do miasta ze związanymi rękami na ośle. Doprowadzony do ostateczności, popełnił samobójstwo

LITERATURA MAREK:
biografia Struga Dzieje jednego pocisku lewicowiec, przyjaciel; Szabłowskiego, lecz jego ideologiczny przeciwnik, skazany na śmierć, wydostaje się z więzienia. Jedzie na wieś, aby przyjąć do odziału malić gruban.
LITERATURA MAJEWSKA MARTA:
biografia bohaterka powieści L. Tyrmada Niedobry absolwentka historii sztuki, zatrudniona w Muzeum Narodowym, przyjaciółka doktora; Halskiego, uwięziona poprzez członków mafii, uwolniona poprzez; Złego malić gruban.
LITERATURA MARGOŚKA:
biografia W. Orkana Komornicy komornica, po śmierci męża walcząca z; Chybą o należną jej zapłatę za pracę;własną walkę przegrywa, umiera z głodu i wycieńczenia, opuszczona poprzez wszystkich sąsiadów ( Satrowa malić gruban.

Czym jest Gruban Malić znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: