GRUBAN MALIĆ co to jest
Kto to jest MALIĆ GRUBAN? Słownik mieszkaniec Czarnogóry, podrzutek, wychowywany poprzez.

Biografia Malić Gruban

Kim był MALIĆ GRUBAN: tytułowy bohater powieści M. Bulatovicia Bohater na ośle mieszkaniec Czarnogóry, podrzutek, wychowywany poprzez przypadkowych ludzi, wyróżniał się niskim wzrostem. W trakcie wojny nie wiadomo za jakie kapitał otworzył karczmę, gdzie handlował również prezerwatywami i wydawnictwami pornograficznymi, dlatego jego karczma cieszyła się sporym powodzeniem u żołnierzy. Chciał zostać narodowym bohaterem, rozdawał antyfaszystowskie ulotki, wygłaszał przemówienia pełne komunistycznych treści, groził bronią. Wszystkie jego gesty były lekceważone poprzez Włochów, był nawet poprzez nich traktowany z sympatią jako "przedstawiciel miejscowego ruchu oporu". Zamknął więc karczmę, umieścił na niej kartkę z napisem: "Nie chcę dłużej pracować dla okupanta" i miał zamierzenie przyłączyć się do komunistycznej partyzantki. Pomógł przypadkowo spotkanemu partyzantowi wysadzić most, za co był poszukiwany listem gończym poprzez Włochów. Z kolei partyzanci (i komuniści, i czetnicy) potraktowali go jak szpiega, musiał więc uciekać i ukrywać się przed wszystkimi. W momencie kapitulacji Włochów został pochwycony, przywieziony do miasta ze związanymi rękami na ośle. Doprowadzony do ostateczności, popełnił samobójstwo

LITERATURA METELLA KORNELIA:
biografia dramatu Z. Krasińskiego Irydion chrześcijanka, z wzajemnością kocha; Irydiona, który jednak poświęca tę miłość dla zemsty. Po kilkunastu wiekach Kornelia, jako Anioł, wstawia się u Boga za Irydionem malić gruban.
LITERATURA MULDOON ROBERTA:
biografia drugoplanowa postać z powieści J. Irvinga Świat wg Garpa niegdyś Robert Muldoon. Wierna przyjaciółka i towarzyszka; Jenny Fields. Działaczka jej fundacji i przyjaciółka rodziny; Garpa malić gruban.
LITERATURA MACKENBOURG ELZA:
biografia Sagan Witaj smutku dwudziestoparoletnia, świeża i prymitywna rudowłosa piękność, szansonistka zakochana w; Rajmundzie;licząc na powrót kochanka, pozwoliła zastosować siebie w grze przeciwko; Annie malić gruban.

Czym jest Gruban Malić znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: