MAŁPKA co to jest
Kto to jest MAŁPKA? Słownik modelka, rozwódka;jej były mąż był amatorem wyuzdanego onanizmu.

Biografia Małpka

Kim był MAŁPKA: kluczowa bohaterka powieści Ph. Rotta Kompleks Portnoya modelka, rozwódka;jej były mąż był amatorem wyuzdanego onanizmu (podniecała go, np., czynność wydalania). Start jej związku z; Aleksandrem Portnoyem jest charakterystyczny: Aleksander proponuje nieznajomej, że wyliże jej króliczka;Małpkę nie oburza słownictwo i treść propozycji, zgadza się chętnie i rewanżuje: jest, zresztą, mistrzynią minety. Relacja Aleksandra do Małpki ujawnia dwoistość jego postawy moralnej: z jednej strony - doznaje wyrafinowanej przyjemności, z drugiej - przyjemność tę opłaca poczuciem winy i strachem przed sankcjami społecznymi (po orgii z Małpką i włoską prostytutką wymiotuje). Nie chce zostać jej mężem, aczkolwiek Małpka nalega, gdyż boi się, iż rozwiązła żona byłaby sygnałem dla otoczenia: ujawniałaby podobne skłonności męża. Pozostawia ją samą w Grecji, ucieka

LITERATURA MINDOWE:
biografia dramatu J. Słowackiego Mindowe. Władca litewski, pyszny i okrutny tyran, morderca i obłudnik aby uśpić czujność Krzyżaków przyjmuje chrzest;wydaje na śmierć; Dowmunta, aby poślubić; Aldonę;ginie z małpka.
LITERATURA MESSALINA:
biografia R. Gravesa Ja, Klaudiusz i Klaudiusz i Messalina ukochana żona; Klaudiusza. Za plecami męża spiskuje przeciw niemu, ośmiesza go, prowadzi rozpustny tryb życia. Ujawnienie jej przewin staje się małpka.
LITERATURA MAJOR:
biografia jedna z postaci w powieści B. Prusa Emancypantki dziarski mężczyzna w sile wieku, znany z ciętego języka, honorowy. Kochał się w; Brzeskiej, pomagał zorganizować koncert; Stelli Owsińskiej małpka.

Czym jest Małpka znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: