MALWINA co to jest
Kto to jest MALWINA? Słownik więc Domyślność serca młodziutka wdowa o melancholijnym usposobieniu.

Biografia Malwina

Kim był MALWINA: tytułowa bohaterka powieści M. Wirtemberskiej Malwina, a więc Domyślność serca młodziutka wdowa o melancholijnym usposobieniu, zakochała się w; Ludomirze - tajemniczym wybawicielu, który uratował ją z płomieni. Po jego niespodziewanym odjeździe wyjeżdża do Warszawy, aby spotkać tam ukochanego, uczucie odżywa, lecz bohaterka jest zdumiona, iż ono jest przemieszane z niechęcią i chłodem;gdy w ogrodzie wilanowskim nagle ujrzała widmo innego Ludomira, mdleje i popada w chorobę;wraca na wieś i tutaj tłumaczy się cała tajemnica - Ludomir odnajduje swojego bliźniaczego brata o tym samym imieniu, a Malwina wychodzi za niego za mąż

LITERATURA MOSSAKOWSKA BRONKA:
biografia powieści P. Gojawiczyńskiej Dziewczęta z Nowolipek marzy o lepszym życiu i ucieczce z zatęchłych przedmieść Warszawy. Po zdobyciu wykształcenia obejmuje posadę w biurze i przenosi się na Pragę malwina.
LITERATURA MARYSIA:
biografia bohaterka dramatu S. Wyspiańskiego Wesele siostra; Gospodyni i; Panny Młodej;miała kiedyś narzeczonego malarza, który zmarł na gruźlicę;ukazał się jej jako widmo malwina.
LITERATURA MARUSIA (OGONIOK):
biografia postać z powieści J. Przymanowskiego Czterej pancerni i pies radziecka sanitariuszka, zakochana w; Janku Kosie malwina.

Czym jest Malwina znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: