MEDEA co to jest
Kto to jest MEDEA? Słownik Pelias wysłał Jazona na wyprawę po złote runo, licząc, iż zginie w jej.

Biografia Medea

Kim był MEDEA: tytułowa bohaterka tragedii Eurypidesa Medea żona; Jazona. Pelias wysłał Jazona na wyprawę po złote runo, licząc, iż zginie w jej trakcie. Medea ocaliła jednak Jazona, zemściła się na Peliasie. Wygnani, osiedli w Koryncie rządzonym poprzez; Kreona. Medea, porzucona poprzez Jazona dla córki Kreona - Kreuzy, postanawia straszliwie się zemścić. Z pozoru przyjmuje do informacje tłumaczenia Jazona i udaje, iż mu sprzyja. Wysyła Kreuzie szaty ślubne nasączone trucizną, która zabija ją, podobnie jak chcącego ratować córkę Kreona. Aby zemsta dokonała się ostatecznie, zabija swoje dzieci i uchodzi z ich ciałami. Bezustannie oskarża byłego męża o zbrodnie, ona musiała zniszczyć szczęście Jazona, którego ceną było jej szczęście i poniżenie kobiety opuszczonej

LITERATURA MAŁY BEN:
biografia Partridge medea.
LITERATURA MICHAIŁ STIEPANOWICZ:
biografia bohater powieści autobiograficznej G. Herlinga Grudzińskiego Inny świat aktor skazany za zbyt szlachetne zagranie postaci bojara, przekonany o słuszności władzy radzieckiej i własnego losu medea.
LITERATURA MAHEU KATARZYNA:
biografia Zoli Germinal piętnastoletnia córka małżeństwa Maheu, zakochana w; Stefanie Lantierze, uwiedziona poprzez brutalnego, prymitywnego Chavala. Na jego żądanie mieszka z nim i oddaje mu zarobione medea.

Czym jest Medea znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: