MEDEA co to jest
Kto to jest MEDEA? Słownik Przemiany córka króla Ajetesa, czarodziejka, zakochuje się w Jazonie.

Biografia Medea

Kim był MEDEA: postać ze zbioru opowieści mitologicznych Owidiusza Przemiany córka króla Ajetesa, czarodziejka, zakochuje się w Jazonie, który przybył do jej ojca po złote runo, pomaga mu je zdobyć, lecz żąda przysięgi wierności. Wyjeżdża z nim do Jolkos, gdzie przywraca młodość tacie Jazona, mści się na Peliasie, który kiedyś odsunął z tronu Jazona. Gdy Jazon zostawia ją dla innej kobiety, posyła jej suknię nasączoną jadem, podpala dom męża, zabija swoje dzieci. Następnie udaje się do Aten, gdzie przyjmuje ją i pojmuje za żonę władca Ajgeus. Gdy przybywa do niego Tezeusz (nieznany mu jego własny syn), namawia króla do zabicia go, w ostatnim momencie, po rękojeści miecza Ajgeus poznaje, iż ma do czynienia z własnym synem. Wtedy ratuje się ucieczką w chmurach

LITERATURA MESSALINA:
biografia R. Gravesa Ja, Klaudiusz i Klaudiusz i Messalina ukochana żona; Klaudiusza. Za plecami męża spiskuje przeciw niemu, ośmiesza go, prowadzi rozpustny tryb życia. Ujawnienie jej przewin staje się medea.
LITERATURA MARIUSZ:
biografia Hugo Nędznicy jako dziecko przebywał w domu dziadka, który nie znosił ojca Mariusza - bonapartysty. Był dzieckiem bardzo nieśmiałym. Po kłótni z dziadkiem, spowodowanej rozbieżnością poglądów medea.
LITERATURA MAKBET:
biografia tragedii W. Szekspira Makbet trzy Czarownice przepowiadają mu zaszczyty i koronę królewską, aczkolwiek ta nie zostanie w jego rodzinie, co wkrótce rozpoczyna się sprawdzać. Władca; Dunkan za zasługi medea.

Czym jest Medea znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: