MEDEA co to jest
Kto to jest MEDEA? Słownik Przemiany córka króla Ajetesa, czarodziejka, zakochuje się w Jazonie.

Biografia Medea

Kim był MEDEA: postać ze zbioru opowieści mitologicznych Owidiusza Przemiany córka króla Ajetesa, czarodziejka, zakochuje się w Jazonie, który przybył do jej ojca po złote runo, pomaga mu je zdobyć, lecz żąda przysięgi wierności. Wyjeżdża z nim do Jolkos, gdzie przywraca młodość tacie Jazona, mści się na Peliasie, który kiedyś odsunął z tronu Jazona. Gdy Jazon zostawia ją dla innej kobiety, posyła jej suknię nasączoną jadem, podpala dom męża, zabija swoje dzieci. Następnie udaje się do Aten, gdzie przyjmuje ją i pojmuje za żonę władca Ajgeus. Gdy przybywa do niego Tezeusz (nieznany mu jego własny syn), namawia króla do zabicia go, w ostatnim momencie, po rękojeści miecza Ajgeus poznaje, iż ma do czynienia z własnym synem. Wtedy ratuje się ucieczką w chmurach

LITERATURA MONTE CHRISTO:
biografia Dantes Edmund medea.
LITERATURA MOSSAKOWSKI MIETEK:
biografia powieści P. Gojawiczyńskiej Dziewczęta z Nowolipek brat; Bronki i; Janki, lubił grać na mandolinie (założył zespół muzyczny). W okresie strajków i ulicznych manifestacji policjant przeciął mu medea.
LITERATURA MONNA GIOVANNA:
biografia opowiadań G. Boccacia Dekameron jedna z najpiękniejszych kobiet Florencji. Wierna żona, ignorująca Federiga i jego zaloty. Po śmierci męża spotyka się z nim: chory synek marzy o sokole Federiga;Monna medea.

Czym jest Medea znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: