MEDEA co to jest
Kto to jest MEDEA? Słownik Przemiany córka króla Ajetesa, czarodziejka, zakochuje się w Jazonie.

Biografia Medea

Kim był MEDEA: postać ze zbioru opowieści mitologicznych Owidiusza Przemiany córka króla Ajetesa, czarodziejka, zakochuje się w Jazonie, który przybył do jej ojca po złote runo, pomaga mu je zdobyć, lecz żąda przysięgi wierności. Wyjeżdża z nim do Jolkos, gdzie przywraca młodość tacie Jazona, mści się na Peliasie, który kiedyś odsunął z tronu Jazona. Gdy Jazon zostawia ją dla innej kobiety, posyła jej suknię nasączoną jadem, podpala dom męża, zabija swoje dzieci. Następnie udaje się do Aten, gdzie przyjmuje ją i pojmuje za żonę władca Ajgeus. Gdy przybywa do niego Tezeusz (nieznany mu jego własny syn), namawia króla do zabicia go, w ostatnim momencie, po rękojeści miecza Ajgeus poznaje, iż ma do czynienia z własnym synem. Wtedy ratuje się ucieczką w chmurach

LITERATURA MANIA:
biografia dramatu W. Gombrowicza Ślub we śnie; Henryka jest posługaczką w karczmie, a równocześnie jego byłą narzeczoną. Przyzwoity ślub z Henrykiem ma zmazać jej hańbę i przywrócić utraconą cześć i dziewictwo medea.
LITERATURA MOOR FRANCISZEK, HRABIA:
biografia Schillera Zbójcy młodszy brat; Karola Moora, odrażający fizycznie, zawistny intrygant. Walczy o schedę po tacie ( Maksymilian hrabia Moor), o władzę, a również; Amalię Edelreich. Cechuje go medea.
LITERATURA MARYCHNA:
biografia Maria Luiza Fondéudége medea.

Czym jest Medea znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: