MESSALA co to jest
Kto to jest MESSALA? Słownik zarozumiały, nieczuły na ludzki los;poniżył; Bena Hura, swego.

Biografia MESSALA

Kim był MESSALA: jeden z bohaterów powieści L. Wallace´a Ben Hur Rzymianin, zarozumiały, nieczuły na ludzki los;poniżył; Bena Hura, swego niegdysiejszego przyjaciela, zerwał z nim przyjaźń;był jednym ze sprawców uwięzienia rodziny Hurów po wypadku, dla zabawy omal nie zabił; Baltazara i Iras;staje do wyścigów rydwanów i przegrywa z Benem Hurem, zostaje kaleką;dąży wszelkimi metodami do śmierci Bena Hura;na zakładach przeciw Benowi Hurowi w okresie wyścigów traci cały dorobek;zamordowany poprzez Iras

LITERATURA MOSSAKOWSKA JANKA:
biografia jedna z bohaterek powieści P. Gojawiczyńskiej Dziewczęta z Nowolipek marzy o wyrwaniu się z przedmieść Warszawy, spragniona prawdziwej miłości (wyjeżdża z jakimś oficerem w świat messala co to jest.
LITERATURA MASYNISSA:
biografia postać z dramatu Z. Krasińskiego Irydion tajemniczy, nieśmiertelny afrykański starzec, wcielenie Szatana. Podsyca marzenie zemsty w; Irydionie, który nareszcie zaprzedaje mu duszę messala definicja.
LITERATURA MANIŁOW:
biografia jedna zpostaci powieści N. Gogola Martwe dusze właściciel ziemski. Oczarowany wykształceniem; Czyczykowa oddaje mu za darmo własne martwe dusze messala co znaczy.

Czym jest Messala znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: