MESSALA co to jest
Kto to jest MESSALA? Słownik zarozumiały, nieczuły na ludzki los;poniżył; Bena Hura, swego.

Biografia Messala

Kim był MESSALA: jeden z bohaterów powieści L. Wallace´a Ben Hur Rzymianin, zarozumiały, nieczuły na ludzki los;poniżył; Bena Hura, swego niegdysiejszego przyjaciela, zerwał z nim przyjaźń;był jednym ze sprawców uwięzienia rodziny Hurów po wypadku, dla zabawy omal nie zabił; Baltazara i Iras;staje do wyścigów rydwanów i przegrywa z Benem Hurem, zostaje kaleką;dąży wszelkimi metodami do śmierci Bena Hura;na zakładach przeciw Benowi Hurowi w okresie wyścigów traci cały dorobek;zamordowany poprzez Iras

LITERATURA MAGUA (PRZEBIEGŁY LIS):
biografia F. Coopera Ostatni Mohikanin Irokez, zwiadowca w armii angielskiej. Uprowadził; Alicję Munro i; Korę Munro, chcąc w ten sposób zemścić się na ich tacie, który kiedyś za pijaństwo kazał go wychłostać messala.
LITERATURA MAHEU MATKA:
biografia Zoli Germinal czterdziestoletnia żona; Toussainta Maheu, bretońska Hekuba. Zrównoważona, uległa, w okresie strajku konsekwentna i zajadła. Traci garbatą Alzirę (śmierć z głodu), męża, córkę messala.
LITERATURA MICHASIA:
biografia postać z komedii Moliera Mieszczanin szlachcicem wykorzystywana; Jourdaina, obdarzona sprytem i dość ostrym językiem. Zakochana w; Covielle´u messala.

Czym jest Messala znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: